Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 00:53

Z podwórka na stadion

Dnia 08 kwietnia w Szczecinku odbył się turniej finałowy piłki nożnej chłopców U-12 i U-10, a także dziewcząt U-12 i U-10 „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarka.Miasto Świnoujście reprezentowała drużyna składająca się uczniów SP nr 1 i 2 chłopców z Orlika 2012.

Autor: H. Kret

Drużyna nasza okazała się rewelacją turnieju  .Na 20 drużyn startujących w finale  zajęła  drugie miejsce.Pokonując  w grupie: UKS  SP Bromino 15:0, następnie KS „Orzeł” Wałcz 3:2, remisując z UKS Victoria SP 2 Sianów 3:3, zajęła w grupie 1 miejsce. W ćwierćfinale pokonali UKS SP 48 Szczecin 1:0.By spotkać się z faworytem drużyną gospodarzy  Akademią Reissa Szczecinek, po szoku i stracie bramki w pierwszej minucie meczu, chłopcy wzięli się do roboty i rozbili faworyta  6:1. Finale musieli uznać wyższość zeszłorocznego mistrza Polski Pogoń Szczecin ulegając 1:6.
Szkołe Podstawową  nr 1 reprezentowali: Wiktor Zaleski bramkarz, Miłosz Brzozowski, Daniel Zamiara, Rafał Jończyk,Roman Dziuba,Olaf Wojtkiewicz ,Igor Urbaniak.A Orlik-2012 Mike Januszewski i Antoni Wrębiakowski. Mike Januszewski został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Drużyna otrzymała okazałe puchary i dyplomy, a zawodnicy medale i upominki. Opiekunem zespołu był H.Kret,kierownikem Pan Dariusz Brzozowski.
Opiekun zespołu wyraża serdeczne podziękowanie Radzie Rodziców przy SP 1 za wsparcie finansowe na przejazd drużyny na zawody. Również wyrazy szacunku należą się rodzicom zawodników za zaangażowanie i pomoc w tworzeniu zespołu. Należy nadmienić iż ,zespół nasz był jedynym który był zbieraniną a nie klubem.