72-lata zadumy i pokoju

72-lata zadumy i pokoju Telewizja Świnoujście
W poniedziałek, 8 maja br. mija 72 rocznica zakończenia drugiej wojny światowej. Z tej okazji w południe pod pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej” na placu Słowiańskim odbyła się uroczystość upamiętniająca to wydarzenie.

Uroczystość przebiegała zgodnie z wojskowym ceremoniałem, z udziałem kompanii honorowej, pocztów sztandarowych i orkiestry wojskowej. Po złożeniu meldunku przez dowódcę uroczystości, zastępcy dowódcy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża, odbyła się dalsza część ceremonii. Odbył się Apel Pamięci oraz złożone zostały wiązanki kwiatów przez delegacje: dowództwa 8 Flotylli, służb mundurowych, władz samorządowych i administracyjnych, delegacje instytucji, organizacji, związków, stowarzyszeń i młodzieży szkolnej. O godzinie 13. dalsza część uroczystości odbyła się na Cmentarzu Komunalnym, pod tablicą „Wiecznego spoczynku weteranów II wojny światowej. Przedstawiamy obszerne fragmenty filmowe z dzisiejszej patriotycznej uroczystości.

 

Tomasz Sawicki
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

głowamała
głowamała 12.05.2017, 18:40
Pisokomuszki wszystko stawiają na głowie. Plątają znaczenia słów, tak że profesorowi Bralczykowi ze stresu zaczynają wychodzić włosy z brody. Poznaliśmy nowe znaczenie słowa „polegnąć” czy „polec” jak kto woli. Teraz słowo to oznacza po prostu „zginąć”, czyli mamy już poległych na drogach, kąpieliskach, w górach wszędzie tam gdzie można utracić życie, ale już niekoniecznie w wyniku walki zbrojnej. Nowe znaczenie słowa „polec” nie usankcjonował jeszcze żaden słownik, ale zrobiła to już pani Zalewska minister edukacji. Totalną metamorfozę przeszły też określenia „prawica” i „lewactwo”. Za sprawą działaczy PIS i ich wyznawców słowa te zamieniły się znaczeniami. A tak poważnie, nie dajmy się zwariować. Polec to nie to samo co zginąć. Prawica to prawica a lewak to lewak a nie odwrotnie. Trzymajmy się polskich słowników, słuchajmy językoznawców, profesorów Bralczyka czy Miodka a pisowską nowomowę traktujmy jak nowomowę pezetpeerowskich aparatczyków i propagandzistów, czyli jako chwilową patologię językową!
patriota
patriota 8.05.2017, 19:37
Ufffff kolejny Apel Smoleński i lista poległych bohaterów z 2010 roku odczytana zostanie dopiero 11 listopada!

Pozostałe