Temat Tygodnia – środa, 10 maja br.

Temat Tygodnia – środa, 10 maja br. Telewizja Świnoujście
Nałogowe korzystanie z mediów cyfrowych, wśród których wymienia się Internet, gry sieciowe, tablety i telefony komórkowe, wydaje się być nowym zjawiskiem. I w pewnej mierze tak właśnie jest, bo podłożem uzależnień od nowoczesnych mediów jest „cywilizacja medialna” – znak naszych czasów.

Czy potrafimy obejść się choćby na krótki czas bez tych cywilizacyjnych nowinek? Czy za kilkanaście lat grozi nam komunikacyjna cisza w bezpośrednich kontaktach międzyludzkich? Ponad 67 procent młodych ludzi przyznaje, że powszechną wiedzę edukacyjną czerpią lub uzupełniają poprzez strony internetowe. Co takiego złego jest w wirtualnej sieci? Komu i kiedy powinno zapalić się czerwone światło na internetowych stronach? Na te pytania odpowiedź znajdziemy w dzisiejszym programie Temat Tygodnia z udziałem Anety Całus – kierownika Centrum Zdrowia Psychicznego.  Wiadomość z ostatniej chwili. Jak podaje portal Internetowy www.onet.pl info. z dn. 10.05.2017r. godz. 15.55. - "Daily Mail": twórca "niebieskiego wieloryba" zatrzymany w Rosji 21-letni Filip Budeikin, twórca internetowej "gry", która prowadziła do samookaleczania nastolatków, a nawet do ich samobójstw, przyznał się do winy - informuje "Daily Mail". Mężczyzna twierdził jednak, że jego działania prowadziły do "oczyszczenia społeczeństwa". 21-latek został oskarżony o doprowadzenie do samobójstwa co najmniej 16 dziewcząt w wielu szkolnym. Budeikin miał powiedzieć śledczym, że ofiary stworzonej przez niego "gry" były "odpadami biologicznymi". Uważa również, że pomógł im, ponieważ tak naprawdę "bardzo chciały umrzeć"[…]

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

bolik
bolik 10.05.2017, 23:57
Wszystko jest dla ludzi, jedynie trzeba pamiętać o proporcjach i umiarze. Elektronika wyżera dziury w mózgu i ogłupia do reszty, granica dobrego korzystania ze wszystkiego do nałogu jest zawsze bardzo cienka.
K>L>
K>L> 10.05.2017, 19:33
Dobrze, że tego zboczonego ruskiegotrola zamknęli, boje się tylko, że życie nie znosi pustki i na jego miejsce zajmie następnie indywidum sięjąc strach w sieci.
Alicja
Alicja 10.05.2017, 18:50
Ciekawej osoby, to nawet ciekawie sie słucha. Wszystko w rękach rodziców, tyle tylko jak widzę te wszystkie mamuśki na spacerach ze słuchawkami w uszach, pchających wózki jedną ręką a drugą pykającej godzinami po smartfonie, to nie wierze, że inaczej wychowywać będzie swoje dziecko.

Pozostałe