Rozmowy na czasie...

Rozmowy na czasie... Telewizja Świnoujście
Do programu zaprosiliśmy osoby z tzw. kolegium prezydenckiego, które odpowiedzialne są za kierowanie i funkcjonowanie Miasta.

Do pełnego składu Kolegium Prezydenckiego brakuje jeszcze dwóch osób funkcyjnych - skarbnika miasta i sekretarza, to obecni w studio powiedzieli czym zajmują sie każdego dnia, nad czym pracują, nie potwierdzili podziału miasta na Świnoujście "A", "B" czy "C". Z programu dowiemy się czego jeszcze brakuje gospodarzom Miasta do pełni szczęścia. Zaproszenie do udziału w programie Rozmowy na czasie przyjęli: prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz, I zastępca prezydenta Barbara Michalska i Paweł Sujka II zastępca prezydenta miasta. Zapraszamy!

 

Tomasz Sawicki
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jan
jan 16.05.2017, 22:52
Panie Karolu byłby pan zabawny, ale jest pan delikatnie mówiąc naiwny. Jedenastopiętrowe hotele to przeżytek charakterystyczny dla ubogiej turystyki, takiej jak w Świnoujściu. Głupotą jest powtarzanie cudzych błędów i pokrywanie betonem wydm które mądrzejszym służą do zarabiania prawdziwych pieniędzy. Przykładem wyspa Sylt w Niemczech. Ale o tym nie ma pan oczywiście pojęcia. Pracę w usługach i infrastrukturze turystycznej mają i owszem ale pracownicy z Ukrainy. I o tym też pan nic nie wie. I zapewne pana dość wąski kapitalistyczny umysł nie rozumie że Niemcy raczej prędzej niż później zabiorą swoich emerytów i zostaniemy z tandetnymi betonowymi blokami i pustymi kieszeniami. I to pan panie Karolu jest wytworem PRL-u ponieważ ma pan komunistyczna wizję kapitalizmu, która z prawdziwą gospodarką nie ma nic wspólnego. Pieniądze wbrew temu co pan sądzi nie określają człowieka. Gdyby pomieszkał pan trochę na zachodzie to wiedziałby pan że prawdziwy kapitalizm to właśnie sentyment, dobro wspólne, troska o obywatela i kapitał społecznie zwrotny. Niestety jest pan typowym homo sovieticus który wraz z innymi podobnymi w końcu zniszczy to miasto.
degan
degan 16.05.2017, 12:19
Waszej TV coraz bliżej do TVP :) Niezle!
gwidon
gwidon 17.05.2017, 08:34
witamy gminnego medioznawcę :-)
jan
jan 16.05.2017, 09:45
Jakie miłe sympatyczne i zadowolone ze swoich pensji towarzystwo, szkoda tylko że miasto pod ich zarządem zalewane jest betonem, dzielone na biedna część dla mieszkańców i bogatą dla niemieckich emerytów. Nie wiem w jakim mieście żyją ci państwo ale to chyba to samo miasto w którym brak jest oferty dla mieszkańców, młodzieży która masowo wyjeżdża a większość inwestycji służy pomnażaniu bogactwa kilku prywatnym inwestorom. Miasto spisane na straty tak można podsumować rezultat tej rozmowy.
Franek
Franek 17.05.2017, 07:59
Dawno takich bzdetów nie czytałem! Nie wysilaj się wizjonerze szałasów!
Karol
Karol 16.05.2017, 21:24
Ad.I Odezwał sie kolejny specjalista od budowania, który zapewne pensjonaty i hotele wznosiłby z patyczków i sianka na rosochatych wierzbach płaczących? AD.II Która to część miasta przeznaczona jest dla bogatych Niemców? To m.in. dzięki niemieckim odpowiednikom polskich Kas Chorych i Ubezpieczeń Społecznych miasto żyje przez okrągły rok a ludzie mają pracę w handlu, uzdrowisku, i szeroko pojętej obsłudze ruchu turystycznego. AD.III O jaką ofertę chodzi dla mieszkańców??? A o jaką dla młodzieży??? Migracja młodych ludzi do lat 35 była, jest i będzie i nie jest to wcale "wynalazek" Świnoujścia, tak dzieje się w Opolu, Szczecinie, Białymstoku itd. AD.IV Komuna skończyła się ponad 28 lat temu, najwyższy czas to zauważyć i przyjąć przynajmniej do wiadomości. Kapitalizm rządzi się innymi prawami i nie ma tu miejsca na sentymenty, rozdawnictwo i darmoszkę! Kto pracuje ten je, rozwija się i posiada! Jan, warto to zrozumieć, mieć własne zdanie zamiast powtarzać te wyświechtane banialuki zaczerpnięte z portaliku fotografa!
polityczny
polityczny 16.05.2017, 08:15
Co by nie mówić, prezydent to jednak ma w tej całej machinie dobre i spokojne życie, dlatego ażtylu co wybory się pcha na to stanowisko
Maryla
Maryla 15.05.2017, 23:20
Najbardziej na miasto w którym żyją, pracują i mieszkają narzekają tubylcy, to chyba taka specyfika Świnoujścia. Mieszkam w Poznaniu i nie słyszałam jeszcze by ktoś tak źle mówił o swoim mieście, prezydencie, czy podjętych decyzjach. Bywam w Świnoujściu kilka razy w roku i jestem zakochana w tym mieście, ludzie (mam nadzieję, że w mniejszości) są fałszywi i zadufani w sobie!
Piotr
Piotr 15.05.2017, 21:39
Fajny wywiad :-) )
kulfon
kulfon 15.05.2017, 21:06
Mamy też jedyne w całym kraju autobusy komunikacji miejskiej jeżdżące w kółko, o tym chyba p. prezydent Michalska nie zapomniała:)
Eva
Eva 15.05.2017, 20:19
Ciekawe spotkanie, ciekawa rozmowa, inna niż dotychczasowe. Pozdrawiam! :-)
observer
observer 15.05.2017, 20:16
Jest bzdurne porównywanie Sopotu czy innego miasta do Świnoujścia. Świnoujście ma swój klimat, swoich malkontentów, których nikt i nic nie jest w stanie przebić, ma też swoich dewastatorów mienia komunalnego którym przeszkadzają parkowe ławki, śmietniki i tablice z nazwami ulic.
mieszkaniec od 40 lat
mieszkaniec od 40 lat 15.05.2017, 19:50
Niech prezydent nie opowiada, że nie widać wyraźnych podziałów w mieście patrząc na dzielnicę nadmorską i ul. Grunwaldzką i osiedle zachodnie. Szkoda, że nie padło pytanie , kiedy planowane jest dokończenie kompleksowe parku Zdrojowego, bo chyba p. Michalska zapomniała już o tej niedokończonej inwestycji?

Pozostałe