39 nadzwyczajna sesja. Wymienili doskonałych na super doskonałych

39 nadzwyczajna sesja. Wymienili doskonałych na super doskonałych Telewizja Świnoujście Tomasz Sawicki
Zgodnie z przewidywaniami i wcześniejszymi zapowiedziami „demokratycznej większości” radnych (Prawo i Sprawiedliwość, Platformy Obywatelskiej i Grupy Morskiej) na 39 nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujście, która odbyła się w czwartek, 18 maja br. dokonano zmian w dwóch komisjach Rady Miasta i powołano nową, dokonując wyboru jej przewodniczącego.

I tak, Komisja Edukacji, Kultury i Sportu kierowana do tej pory przez radnego SLD Waldemara Buczyńskiego, do którego „demokratyczna większość” nie wnosiła zastrzeżeń, przypadła po głosowaniu radnemu Andrzejowi Staszyńskiemu z Prawa i Sprawiedliwości. Natomiast Komisją Uzdrowiskową i Turystyki, którą kierował również bez zastrzeżeń radny SLD Krzysztof Szpytko, zmieniła przewodniczącego. Teraz komisją tą kierować będzie radny PO Kamil Janta-Lipiński. Natomiast nową Komisja w Radzie Miasta – Komisją Gospodarki Morskiej kierować będzie radny Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Mrozek. Dyskusja nad zmianami, która trwała blisko pięć godzin, radni przerzucali się obfitymi niewyszukanymi określeniami, osobistymi wycieczkami a nawet epitetami. Nikt z radnych tworzących w Radzie  „demokratyczną większość” nie powiedział wprost, że czas odsunąć SLD od rządzenia i podejmowania ważnych decyzji, tylko starano się dorabiać ideologię do proponowanych zmian na szczeblu przewodniczących Komisji Rady. Solidaryzując się z odwołanymi  przewodniczącymi Komisji , radny Stanisław Bartkowiak, tuż przed zamknięciem sesji, odczytał pismo o swojej rezygnacji z przewodnictwa Komisji Rewizyjnej Rady Miasta, które złożył na ręce przewodniczącego Rady Dariusza Śliwińskiego. Zatem na najbliższej sesji, grupie radnych „demokratycznej większości” pozostanie do obsadzenia jeszcze jedna, ważna funkcja. W ten sposób, SLD, jako największy Klub w Radzie Miasta nie ma już swoich przedstawicieli ani a prezydium ani też w przewodnictwie Komisji Rady Miasta.

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszkaniec
mieszkaniec 20.05.2017, 17:10
Koalicja PO-PIS! Zapamiętamy!!!
zniesmczony
zniesmczony 20.05.2017, 10:17
Przepraszam, ale czy wy sobie jaja robicie drodzy państwo z tzw. układu PO-PiS? Dlaczego zwolennik terminala kontenerowego ma szefować komisją turystyki? To jest kpina!
czarny
czarny 20.05.2017, 08:20
Czerwoni, nic się nie stało!, czerwoni nic się nie stało, nic się nie stało, czerwoni nic się nie stało :-)
Normalny
Normalny 19.05.2017, 22:33
Wybory nie długo więc Nic to Panu Śliwińskiemu nie da. Ludzie i tak zagłosują na swoich kandydatów. Takie rozgrywki i ustawki to żenada. Prezydentem tylko Joanna Agatowska :)
mieszkańcy
mieszkańcy 19.05.2017, 21:41
Widać, że co niektórym przyrosły zadki do tych foteli i trudno się im rozstać, wiecznym radnym Buczyńskiemu, Teryczowi, Bartkowiakowi już dziękujemy - mieszkańcy
Marek
Marek 19.05.2017, 21:10
Nie rozumiem lamentu i złorzeczenia na radnych z PO i PiS i Cała Naprzód. Nic nie jest dane na zawsze, szczególnie władza! Radny Borowski z PO powiedział na sesji, że następuje zmiana pokoleniowa, również w pełnieniu funkcji przewodniczących. Chyba czas najwyższy przewietrzyć radę miejską i uwolnić mieszkańców od tych wiecznych radnych, którym pomysły na miasto i potrzeby mieszkańców wyczerpały się w latach 90!
lekarz
lekarz 19.05.2017, 21:49
Jak to nie rozumiesz? przecież to bolszewizm w czystym wykonaniu niby takich świętych radnych z PO, PiS i grupy morskiej. Ta egzotyczna koalicja robi sobie takie jaja jak posłowie w Warszawie tyle że ramię w ramię kroczy PO z PISEM. Chore to jest. A ten Borowski to jest żenada a nie radny. Zanim będzie pouczał innych bardziej doświadczonych radnych to powinien sobie nos wytrzeć, bo zmiana na młodszego w jego wypadku wyszła na gorsze. Człowiek bez zasad, mam nadzieję że ta kadencja to koniec jego "kariery"

Pozostałe