Rozmowy na czasie

Rozmowy na czasie Telewizja Świnoujście
Do udziału w programie zaproszeni zostali obserwatorzy codziennego życia na wyspach oraz w pewien sposób życie to kształtują i nadają mu blasków.

Zaproszenie do programu Rozmowy na czasie przyjęli: radna Joanna Agatowska (SLD), przewodnicząca koła Dorota Konkolewska (.Nowoczesna) i radny Kamil Janta-Lipiński (PO). Dyskusja dotyczyła m.in. działalności Zarządu Osiedla Warszów, gdzie trzech członków, z pięcioosobowego zarządu złożyło niedawno rezygnację z dalszej działalności oraz dołączenia do nowych użytkowników sieci Facebook prezydenta miasta. 

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Helena
Helena 20.06.2017, 08:24
Miałam nadzieję, że pojawienie się Pana Prezydenta Żurkiewicza na Facebooku, okaże się inne, czyli bardziej od strony prywatnej, zainteresowań, spędzania czasu wolnego, bardziej na luzie. A tam Pan Prezydent w jeszcze jednej służbowej odsłonie :-( Oficjałki o działalności Pana Prezydenta przygotowane przez Pana Rzecznika Karelusa czytam codziennie w różnych mediach i na stronie urzędowej miasta, dlatego liczyłam na coś innego na stronie Facebook. - Pozdrawiam Białkowska.
Ania
Ania 19.06.2017, 23:13
Do Pani Konkolewska - Zarząd Osiedla może nawet i dobrze zaczął, ale źle skoczył - zaprzedał się dyscyplinie partyjnej Pana Sławomira Nowickiego. Wszyscy jak mantra powtarzacie, że trzeba poczekać na analizy, opracowania to dlaczego nie rozliczycie Pana Prezydenta, który jako reprezentant miasta w ZMPSiŚ podpisał się pod strategią mówiącą o rozbudowie portu w Świnoujściu (patrz. terminala kontenerowego)bez żądania analiz, bez konsultacji z Radą Miasta i z nami mieszkańcami? My jako mieszkańcy mamy dość mówienia, że jesteśmy dzielnicą przemysłową i co i w związku z tym mamy zamknąć się i nie walczyć o godne życie - bez Tablicy Mendelejewa za oknami, bez siarki za oknami. Na podatkach z przedsiębiorstw na prawobrzeżu korzysta przede wszystkim lewobrzeże a nam zostają smrody, pyły i chemia. Mamy dość takiego nas traktowania. Plan przestrzennego zagospodarowania mówi, że tu jest osiedle mieszkaniowe!!!!!! A my to ludzie, a nie bydło!!!!!
Ania
Ania 21.06.2017, 09:54
Mając na uwadze udostępnienie przez ten portal mojego IP Panu Sławomirowi Nowickiemu(przynajmniej tak Pan Sławomir twierdzi?) - informuję, iż w dniu dzisiejszym Pan Sławomir do mnie zadzwonił. Notabene w drugiej części, bardzo miła i rzeczowa rozmowa - szkoda, że dopiero teraz. Panie Sławomirze biorąc pod uwagę Pana wypowiedź przyjmuję do wiadomości, że w Pana Stowarzyszeniu nie "uprawia się dyscypliny partyjnej" a działają Państwo jako Stowarzyszenie, gdzie każdy działa z wolną wolą. Obiecuję, jak mówiłam w rozmowie, złagodzić ton swoich wypowiedzi, aczkolwiek kiedy coś mnie zbulwersuje pozwolę sobie na konstruktywną krytykę ;) Pozdrawiam z uśmiechem
traralek
traralek 20.06.2017, 07:30
Niestety Pani Konkolewska tego nie zrozumie. Pani Prezes szpitala jest strasznie zapatrzona na Pana Prezydenta, więc jeśli mówi, że zarząd jest bee to taki jest.Jeśli pół zarządu jest bee to będzie pół. Zero samokrytycyzmu. Unosi się przy każdej wypowiedzi. Jej "mądrość" to zwykła buta
Wybrzeże Władysława
Wybrzeże Władysława 20.06.2017, 10:36
Dokładnie. Nie mogę słuchać Konkolewskiej. Nie jestem jakimś wielkim fanem żadnego z tych układzików, ale liderka Nowoczesnej w Świnoujściu mogłaby dać sobie trochę na wstrzymanie i spróbować zrozumieć ludzi. Zamiast tego buta i arogancja. O tym młodym z PO to szkoda gadać w ogóle.
Miron
Miron 19.06.2017, 21:39
Nie ma co stwarzać wydumanych spraw, chyba, że są to opowieści z serii Co by było gdyby. Na osiedlu Warszów nigdy nie było i nie będzie żadnej turystyki, to jest dzielnica przemysłowa i taką pozostanie, niezależnie czy będzie, czy też nie budowany kiedyś tam port kontenerowy.
mieszkanka Warszowa
mieszkanka Warszowa 24.06.2017, 15:28
Co ty za glupoty czlowieku wypisujesz.Warszow byl rowniez dzielnica turystyczna tylko niestety jak port zaczeto budowac to zniszczono cale osiedle lesne,mieszkancow wysiedlono zbuzono osrodki kolnijne,domy wczasowe i plaze ,ktora byla rowniez atrakcyjna jak ta dzisiejsza na lewobrzezu z rowerami wodnymi ,koszami i ratownikami.A teraz plaza w sezonie letnim jest tez oblegana przez tyrystow.A to,ze na Warszowie byla odra i stocznia oraz port to wcale nie oznaczalo ze byla to dzielnica przemyslowa.Najpierwtrzeba znac troche historii a potem sie wypowiadac.
mieszkaniec
mieszkaniec 20.06.2017, 07:32
W każdej chwili można to zmienić tylko trzeba chcieć. Dziwne, że nie ma turystyki gdy nie ładuje się tam pieniędzy na turystykę (Drogi, chodniki, fontanny itd) Tą cześć można wykorzystać dla młodych ludzi, który mają mniej kasy, a lubią spać w drewnianych domkach lub u mieszkańców w domach
planista
planista 19.06.2017, 19:50
Z całym szacunkiem pani Joanno, ale argumenty pani w sprawie zagrożenia tego czegoś, czego jeszcze nie ma, czyli terminala kontenerowego na Warszowie do mnie nie trafiają. Przecież, to że trwają prace które mają wykazać opłacalność tej inwestycji, dokonać niezbędnych obliczeń i wytyczenia na planachpraktyk studenckich AMS posadowienia niezbędnej infrastruktury portowej, to wcale nie oznacza, że terminal w 2018 roku będzie budowany. Od planowania /takiej inwestycji/ do decyzji o realizacji, podkreślam decyzji, droga długa. Mieszkańcy Warszowa i pani przynajmniej przez najbliższe 5 lat, spać możecie spokojnie.
warszowiak
warszowiak 19.06.2017, 22:11
Taki planista jestes to pozwol sobie oczyszczalnie sciekow pod domem wybudowac, beda ja planowali 5 lat, bedziesz reagowal wczesniej czy poczekasz az wybuduja, bo moze smierdziec tak bardzo nie bedzie? A ja uwazam ze p. Agatowska wie co mowi i ja jej ufam. Tylko ona ma odwage mowic co jest czarne a co biale i nie zamiata tego pod dywan . Nie chce radnych ktorzy oszukuja dlatego ci pozostali to niech lepiej sie nie odzywaja jak maja takie banialuki opowiadac.
antykom
antykom 19.06.2017, 23:36
Pani Agatowska nie jest specjalistką w sprawie budowli hydrotechnicznych, portów i kontenerów, jest politykiem SLD, partii która ma ciągle notowania spadkowe i stara się wraz z garstką komuchów utrzymać się za wszelką cenę na powierzchni! dlatego musi tak gadać. Pani Agatowska jest specjalistką od cośtam, cośtam w OSIRze.
pacjent
pacjent 19.06.2017, 19:37
nie rozumiem czemu Pani Konkolewska tak się unosi odnośnie facebooka. Dobry kolega Janusz wypuścił Panią, żeby tak się unosić nad każdym tematem? Mam nadzieję, że już niebawem Pani Agatowska wygra wybory i usunie Panią ze szpitala. Pozdrawiam - pacjent
salowa
salowa 19.06.2017, 20:22
Jak wygra Agatowska, to powinna zostać nie prezydentem, tylko właśnie prezesem szpitala, bo tyle dla niego zrobiła kiedy była wiceprezydentem, że szkoda to teraz byłoby zaprzepaścić! Szpital to było oczko w głowie Agatowskiej! :))
Max
Max 20.06.2017, 09:10
Proszę o trochę powagi. Dyrektor (SLD) z nadania Pani Agatowskiej był jednym z najgorszych zarządzających.
ciekawy
ciekawy 20.06.2017, 10:19
A ktory to dyrektor taki zle zarzadzajacy i dlatego ze byl z SLD? Wszystkich dyrektorow szpitala zatrudnia prezydent Zmurkiewicz czyz nie? jesli zatrudnil to znaczy ze chcial bo uwazal ze bedzie dobrym dyrektorem. Jakby nie chcial to by nie zatrudnil. a poza tym czy to wazne jakie poglady ma jakis dyrektor? teraz jest pani z partii nowoczesnej i co z tego?
Kon
Kon 20.06.2017, 07:33
Pani Doroto. Więcej samokrytycyzmu ;)
Mieszkaniec II
Mieszkaniec II 19.06.2017, 19:04
Widać jak na dłoni, rozpoczęła się kampania wyborcza! Z populistycznymi hasełkami niszczenia osiedla Warszów przez lokowanie przemysłu, wystąpiła lwica SLD - Agatowska, która "walczy" ze swoim ugrupowaniem o każdy głos.
polityczny
polityczny 19.06.2017, 18:52
Żeby była równowaga i nikt nikogo nie obrażał to w nowej radzie Warszowa powinni znaleźć się miłośnicy Grupy Morskiej, Platformy, PIS, SLD i Nowoczesnej :-)
gość
gość 19.06.2017, 17:27
Jeżeli, są dokumenty świadczące i potwierdzające to o czym mówiła pani Konkolewska nt.: stanowiska Rady Osiedla Warszów w sprawie terminalu kontenerowego to dalsze granie na emocjach mieszkańców przez panią Agatowską jest zwykłą próbą budowania sobie kapitału politycznego, a nie troska o ich dobro. Podpieranie się wypowiedzią z radia pana prof Gucmy cyt.:"Na razie budujemy go jako port docelowy....." świadczy tylko o dalszym nie rozumieniu tematu jak się projektuje port czy jego część. Od kiedy to Akademia Morska buduje obiekty hydrotechniczne? ( tylko opracowuje założenia do koncepcji). Wystarczy przyjrzeć się grafice na której przedstawiony jest fragment gazoportu i przeczytać podpis rys.3 wariant 2 i w nawiasie ( badania własne) wykonany jeszcze przed powstaniem gazoportu. Wstyd dla pani Agatowskiej.
Marek
Marek 19.06.2017, 23:03
Ale jakie dokumenty? Czy gdzieś w nich rada osiedla jednoznacznie opowiedziała się przeciwko inwestycji? Odpowiedź: nie :-) Proszę przeczytać wszystko raz a porządnie a nie siać kłamstwa. Rada na czele z marszałkową mającą większość robiła wszystko abyśmy my mieszkańcy byli spławieni, aby nikt nie zadawał ciężkich pytań itd.. Wszyscy się obudzą dopiero po fakcie, a fakt jest taki że planowanie trwa a rada miasta i osiedla jak struś schowała głowę w piasek. Wstyd, wstyd, wstyd!
Czarek
Czarek 19.06.2017, 21:33
To chyba sama pani K. napisała sobie taki mądry komentarz?. Pani nie rozumie naprawdę czy zaklina rzeczywistość i powtarza to co pani kazali? a może jest pani też mądrzejsza od eksperta gospodarki morskiej który występował w tej telewizji pana Rafała Zahorskiego, który chyba jak konstrukcję cepa opisał proceder, który teraz robi PiS i Port za przyzwoleniem prezydenta? Lepiej żeby pani zaklinała, bo inaczej źle to świadczy o pani rozumieniu różnych procesów które dzieją się w mieście pod przykrywką działania dla dobra miasta. Powtarzanie takich rzeczy jest naiwnością, a naiwnymi łatwo się steruje więc kariery pani w mieście raczej nie zrobi.
absolwent AM
absolwent AM 20.06.2017, 14:20
To o czym mówił pan Rafał to wiedza przekazywana studentom Akademii Morskiej od wielu lat, którą każdy zainteresowany jest w stanie znaleźć w zeszytach naukowych wydawanych przez AM, a pewnie i w internecie. Żadnych cudów i nowości ten pan nie wygłosił. Tak, że nie ma się co unosić i próbować obrażać innych.

Pozostałe