Rozmowy na czasie

Rozmowy na czasie fot. Telewizja Świnoujście
W programie zaproszona do studia grupa radnych dyskutowała, niekiedy bardzo gorąco i dobitnie na tematy ostatnich wydarzeń na wyspach.

Zaproszenie do ostatniego programu przed wakacyjną przerwą przyjęli: wiceprzewodniczący Rady Miasta radny PiS Jacek Jurkiewicz, przewodniczący Komisji Gospodarki i Budżetu Rady Miasta radny Grupy Morskiej „Cała Naprzód” Sławomir Nowicki i radny SLD Ryszard Teterycz. Gorącymi tematami była ostatnia sesja Rady Miasta i udzielenie absolutorium prezydentowi miasta z wykonania budżetu za 2016 rok oraz nowa rola w opiniowaniu RIO autorstwa PiS. Pismo wojewody zachodniopomorskiego do Rady Miasta w sprawie radnego GM Sebastiana Olszara. Tematem który rozgrzał do białości radnych: Teterycza i Nowickiego, były wybory nowego Zarządu Rady Osiedla Warszów, które odbyły się w piątek, 23 czerwca br.

Kolejny program z cyklu Rozmowy na czasie powróci na naszą antenę po wakacyjnej przerwie.

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec Prawobrzeźa
Mieszkaniec Prawobrzeźa 5.07.2017, 16:16
Pani Ania znowu niczego nie rozumie!Gdyby ten radny nie pomógł pani z Urzędu przy listach to wszyscy stalibyśmy w ogonku trzy razy dluźej!Źaden z radnych nie ruszył d..y bo miał wlaśnie tam stojących w ogonku!Dzięki temu szybciej podpisano listy i naleźy mu podziękować a nie krytykować!Jeszcze jedno-jako jedyny został do końca bo wychodziłem za nim!Więcej empatii a będzie pani zdrowsza!Pozdrawiam tych piszących prawdę!
gość
gość 2.07.2017, 20:11
Radny Nowicki pokazał swoją prawdziwą twarz. Jego odzywki, uwagi... żenujące. Dobrze, że Pan Teterycz nie dał się wyprowadzić z równowagi - ani razu nie obraził tego drugiego, ani nie wołał go na "ty".
Zgorszona
Zgorszona 1.07.2017, 22:14
Po odejściu p.Szczodrego Grupa Morska zeszła na psy. Jestem zgorszona po obejrzeniu tej "rozmowy"(!). Radnemu Nowickiemu brak podstawowej ogłady. Cóż to za poziom dyskusji? Żadnego merytorycznego komentarza odnośnie wyborów na Warszowie - a tylko złośliwości i prymitywne docinki pod adresem radnego Teterycza. Żenada!
Warszowianin
Warszowianin 27.06.2017, 09:50
Logika SLD poraża. Wałęsowe, są za, a nawet przeciw. Bronią osiedle przed budową terminala, ale pierwsi zagłosują za jego budową. Nie przeszkadza im wtedy zwiększony ruch samochodów na Warszowie, rozjechane drogi, zniszczona przyroda, utrudniony dostęp do plaży. Kłamstwo ma krótkie nogi i na negatywnej postawie i skłócaniu mieszkańców daleko się nie ujedzie.
cz
cz 28.06.2017, 07:26
Ten komentarz jest zwykłym populizmem. Zwykłe kłamstwo i oszczerstwa. Wcale się nie dziwię, że SLD wygrywa gdy ma do czynienia z takimi osobami
gość
gość 27.06.2017, 09:04
Pan Ryszard dał się trochę sprowokować. A szkoda. Bo te szuje robią wszystko aby zaszkodzić SLD które jest jedynym ratunkiem dla tego miasta. GM wszędzie wprowadza swoich kolesi. Przegrali na Warszowie i nie mogą tego przeżyć..
mieszkaniec
mieszkaniec 27.06.2017, 19:06
Ten gościu to zwyczajny demagog i populista partyjny. Oni w podobny sposób podchodzą do wszystkiego. Namieszać, zamieszać i zostawić, później udawać, że to nie o to chodziło.
Marek
Marek 27.06.2017, 08:49
Panie Nowicki kompromitacja. To nie podwórko, wieś-przytór. Proszę umieć się zachować.Nie tego od pana oczekiwaliśmy. Szkoda że z programu na program, z miesiąca na miesiąc pokazujecie z GM jacy jesteście. Teraz wychodzi całe szydło z worka.
observer
observer 27.06.2017, 08:09
Słyszałem, że po tym dobrze zagranym telewizyjnym show, Teterycz i Nowicki poszli razem na piwo?
Kocham Przytór
Kocham Przytór 27.06.2017, 00:34
Dlaczego Pan Sławomir siętak zachowuje? Czy naprawdę mu odbiła woda sodowa do głowy? Przecież niszczy pan to co budował pan latami. Ludzie Panu wierzyli a teraz próbujecie obrócić wszystko do góry nogami. Jesteście gorsi niż ten PISiPO razem wzięci!
Ania
Ania 26.06.2017, 23:13
Właśnie - niech się politycy nie wtrącają - po co pokazali się na naszym zebraniu niemal wszyscy Radni, Ci sami, którzy o nas sporadycznie pamiętali. I zapewne większość z nich nigdy tu nie było, albo dawno, a teraz nagle się uaktywnili. Nie wspominając, że jeden z Radnych (nie mieszkaniec Warszowa) to próbował zarządzać listami obecności i rozsiadł się przy stole prezydialnym. Nie będę pisać, który bo Pan Sławomir Nowicki znowu będzie grozić mi sądami. Na szczęście ludzie zachowali czujność. Szanowny Panie Sławomirze Nowicki proponuję zapoznać się z wynikami głosowania - zapewne są dostępne w Urzędzie Miasta. Brawa ludzi na sali po każdym ogłoszeniu wyników mówią same za siebie. Mówi Pan o tym, że nastąpił podział społeczeństwa na Warszowie? To jak Pan nazwie to, że w wyborach jedni głosują na SLD, inni na Grupę Morską, inni na PO i PIS - koalicją/nie koalicją? TO SIĘ NAZYWA PRAWO WYBORU W DEMOKRATYCZNYM PAŃSTWIE. Podział społeczeństwa to naturalna rzecz. Dziś liderem są jedni, jutro drudzy. Gdyby nie podziały, nie byłoby liderów itp. Panie "kawa na ławę" - dano możliwość wypowiedzenia się i przedłożenia mieszkańcom sprawozdania z działalności (Statut wręcz nakłada taki obowiązek na Zarząd) - ale po stronie samo-rezygnujących zero reakcji, zero odpowiedzi. Ja znam Statut Osiedla Warszów. A Pan zadał sobie ten trud? Pana "spontaniczna" relacja świadczy o tym , że Pana tam nie było - a może był Pan tam, ale w stanie wskazującym, bo takiego tam było widać.
gość
gość 26.06.2017, 22:33
Rycz, rycz Teterycz. Czasy się zmieniają, a ten nadal w komisji...SLD przez lata rządów zniszczyła Warszow, skupiając się na porcie buncie przeciwko kontenerowym, zapomnieli o innych potrzebach.Nowicki jest prosty, ale wie co jest dobre dla miasta. Tak trzymaj Sławek.
Kazik
Kazik 27.06.2017, 00:20
Co jest dobre dla miasta? Załatwienia interesów i miejsc pracy dla członków GM w porcie, terminalu i innych instytucjach? TAKA PRAWDA
Zaskoczony
Zaskoczony 26.06.2017, 22:32
Wyszło szydło z worka. Obrońcy plaży na Warszowie i zmartwieni rozjechaniem dróg na osiedlu Warszów są jednak za budową terminala kontenerowego! Jestem zszokowany, bo dotąd wierzyłem, że tylko SLD i stowarzyszenie prawobrzeża nas obroni. Byłem naiwny, że głosowałem jak głosowałem. Nie uwierzę już im nigdy.
gościu
gościu 27.06.2017, 00:22
Widać że Grupa Morska swoją propagandę nawet tutaj na forum sieje. Lepiej opowiedzcie o tym co Przytór "zyska" przez terminal kontenerowy. Zejście na plaże, kładkę, wyposażenie na plaży. To jest dopiero naiwność. Mieszkańcy przytoru zostaną przekupieni
Karol
Karol 26.06.2017, 22:09
Stekajaco i nerwowo smiejacy sie radny Nowicki nie potrafi sobie poradzic z tym, ze nam warszowiakom otworzyly sie oczy. Brawo radny Teterycz, ktory nie dal sie sprowokowac beczelnemu Nowickiemu!
Warszowiaczka
Warszowiaczka 26.06.2017, 22:01
Nawet Warszowiak uznal ze Teterycz i Turlejska to nikt ..
Zły
Zły 26.06.2017, 21:23
Mieszkańcy Warszowa, chyba nie macie wątpliwości komu naprawde zależało na Was? Komuchy SLD-owskie pokazały po raz kolejny na co ich stać! Żałujmy tylko odejścia tych trzech osób, którym naprawde zależało na dobru dzielnicy- WARSZÓW!
observer
observer 26.06.2017, 21:16
Radnemu Jurkiewiczowi z PIS zabrakło w tym programie (godnego) przeciwnika, że prawie nic nie mówił :))
Luis
Luis 26.06.2017, 22:35
Radny Jurkiewicz do 33 minut mówił a potem już ich tylko rozgrywał, tak grają wielcy :))
Warszów
Warszów 26.06.2017, 21:06
Stwierdzam, że poniższe komentarze są autorstwa Grupy Morskiej i ich kolesi. Nowicki uciekał z MDK aż się kurzyło. Teraz Grupa Morska nie może przeboleć, że na Warszowie dali im kopa. Wstyd panie Nowicki, wstyd! Jedynie co możesz pan robić to gadać głupoty w telewizji, bo na Warszowie już pan do rozmowy chętny nie byłeś i jesteś tam pan totalnie spalony.
Warszowiak
Warszowiak 26.06.2017, 20:59
Czy my byliśmy na różnych spotkaniach na Warszowie?? Co ty Kawa na ławę piszesz za kłamstwa człowieku? To radni z Grupy Morskiej i PO chcieli zrobić politykę, bo z SLD nie było nikogo! Skąd sie z krzywymi minami na spotkaniu wzięli radna Jabłońska, Borowski, Merchelski, Nowicki i Bohdziewicz. Po co przyleźli? a potem cichcem uciekali. Na 180 osób które przyszły na zebranie mieszkańców tylko 30 zagłosowało za Marszałkową i jej spółką. Nikt ich nie chciał bronić, bo na koniec pokazali jak im port przelewał kasę na konta prywatne. Mieszkańcy nie dali się wam zmanipulować i teraz próbujecie odwrócić kota ogonem, ale nikt już wam nie wierzy! Jakiejś schizy dostaliście na punkcie tego SLD? nie potraficie zrozumieć, że to WAS ludzie mają dość za kłamstwa i intrygi i biznesowe układziki? chcecie sprzedać nasza plażę za judaszowe skrebrniki, ale wam nie pozwolimy.
Kawa na ławę
Kawa na ławę 26.06.2017, 21:22
Jak widać dla ludzi takiego pokroju szkoda czasu. Teterycz jasno mówi że był do tego była Turlejska z SLD do tego jej mąż z SLD a ty człowieku mówisz że nikogo? Właśnie widać jak działacie kłamstwem.
Jestem przeciwnikiem budowy terminala ale na publiczne lincze się nie piszę.
Ustawione niedomówienia i dałem się w te gierki wciągnąć ale nigdy więcej.
a co do pieniędzy to zapytam u źródła co się z nimi stało i nikomu z tych walczących kłamców już nigdy nie uwierzę.
Oszukany
Oszukany 26.06.2017, 20:39
Zostalismy oklamani! To niewiarygodne jak nas zmanipulowano! Gdybysmy znali prawdę wybory potoczylyby sie inaczej!
Warszowianin
Warszowianin 26.06.2017, 20:52
Prawda była już dawno wiadoma od conajmniej roku tylka manipulowali ludźmi przy użyciu pana Bogdana M. I jego stowarzyszenia żeby przejąć Warszów i przpchnąć terminal w ich wersji.
Warszów
Warszów 26.06.2017, 21:41
To nowa taktyka Grupy Morskiej na wstawianie kitu mieszkańcom Warszowa? I myślicie, ze ktoś w to uwierzy? Jesteście naprawdę śmieszni. Smutne to.
dekiel
dekiel 26.06.2017, 20:36
Dobry program, przynajmniej coś się dzieje i do tego tyle nowości można sie dowiedzieć, jak choćby o wspieraniu przez SLD budowy portu kontenerowego na Warszowie:))
Obserwator
Obserwator 26.06.2017, 20:34
"SLD za budową portu kontenerowego w granicach obecnego portu na terenie Świnoujścia i Szczecina"- to nic innego jak rozjechany WARSZÓW i lobby Szczecina. Komu mydlicie oczy- jestem za a nawet przeciw. Podoba mi się nowy przydomek radnego-KŁAMCZUSZEK
Mieszkaniec Świnoujścia
Mieszkaniec Świnoujścia 26.06.2017, 20:30
To że SLD jest za budową terminala to ten kto umie czytać już dawno wiedział. W tamtym roku głosili wszem i wobec swoje stanowisko a potem kłamali aby skłócić mieszkańców że niby są na nie. Rękoma innych robili pani A. Zaplecze wyborcze a tu w końcu ktoś od nich odważył się powtórzyć prawdę że pierwszy podniesie rękę ZA.
Do poprzednika to tylko manipulacje sldowskie że Grupa Morska jest za bo przecież czytam i wiedzę że zajmą takie stanowisko jakie wyjdzie w referendum oddając decyzje w ręce mieszkańców.
No ciekawie SLD dokonało zamachu na zarzad osiedlowy warszowa bo im sie gorąco koło stołków zrobiło.
Czekam na komentarz Stowarzyszenia Prawobrzeża - jedynych "sprawiedliwych" na tamtej stronie.
niepolityczny
niepolityczny 26.06.2017, 20:27
To co w sprawie portu kontenerowego powiedział w programie telewizyjnym przedstawiciel lewicy p. R. Tetrycz, to do końca nie wierzę, że radni lewicy nie dołożyli swoich trzech groszy do wojewody w sprawie p. S. Olszara. Po nich /SLD/ teraz wszystkiego można się spodziewać!
nie wierze
nie wierze 26.06.2017, 20:12
no to wyszło szydło z worka, sld jest za portem kontenerowym na warszowie. Niedawno komuszki wraz z stowarzyszeniem prawobrzeże gotowi byli wykończyć wszystkich, kto mówił o budowie terminala kontenerowego na warszowie. panowie i pani z sld jest to draństwo i polityczna hucpa z waszej strony! może zechcecie wytłumaczyć, teraz co teterycz mówiąc o rozbudowie portu miał na myśli? teraz to nie tylko rysiu jest kłamczuszkiem.
Mieszkaniec Prawobrzeża
Mieszkaniec Prawobrzeża 26.06.2017, 19:08
Oj! jak boli utrata stołeczka!A do tego coraz bardziej widoczny kłamczuszek!SLD wsadziło ręce w dobrze funkcjonujące tryby osiedla Warszów i odtrąbiło zwycięstwo, ale czas pokaże ile są warci!Najlepiej wychodzi im jednak mieszanie i manipulowanie, ale niektórzy mieszkańcy Warszowa obudzą się już niedługo z ręką w n.....u!
Bolo
Bolo 26.06.2017, 18:57
Czegoś tu nie rozumiem, lub nie mogę nadążyć. To SLD JEST ZA BUDOWĄ PORTU TAK JAK GRUPA MORSKA!? Teterycz chlapnoł, czy tak jest faktycznie, bo przecież jeszcze niedawno mieszkańcom Warszowa ciągle ustami m.in. Agatowskiej gadali, że są przeciw???
Kawa na ławę
Kawa na ławę 26.06.2017, 18:04
Rysiu kłamczuszek - dobre to hahaha.
No to widać jak przebiegły " demokratyczne" wybory!! SLD które dzisiaj stwierdza, że jest za portem kontenerowym pogoniło Grupę Morską. To co tu sie dziwić że tych 3 zrezygnowało.
Byłem na tych wyborach i był to publiczny lincz przeprowadzony przez Stowarzyszenie i SLD nad członkami Grupy Morskiej.Nic innego!
Sprawozdania nie pozwolono odczytać bo niby nie było Zarządu, który z kolei 20 minut później odwoływano.
Zakazano zadawać pytania w sprawie składania wyjaśnień ! Skandal !
Byłem 1 i ostatni raz namówiono mnie że mam przyjść protestować przeciwko terminalowi.
Żenada polityczne fochy odsuniętej od władzy SLD.

Pozostałe