Ogrody działkowe to nie tylko przyjemność…

  • 28.06.2017, 14:34 (aktualizacja 28.06.2017 18:01)
Ogrody działkowe to nie tylko przyjemność… Telewizja Świnoujście Tomasz Sawicki
W środę, 28 czerwca br. w godzinach popołudniowych w Zarządzie Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Granica” odbyło się oficjalne przekazanie udrożnionych rowów melioracyjnych, z którymi od wielu lat borykali się działkowcy, kiedy działki i altany położone w części ogrodu w kierunku granicy z Gartz, były podtapiane wodami gruntowymi i opadami.

Dziś, prezes największego w mieście Ogrodu „Granica” mogła pochwalić się zakończeniem pierwszego etapu rozpoczętych prac. Zadanie melioracyjne kosztem blisko pół miliona złotych, w ramach Budżetu Obywatelskiego , wykonała Firma „Eurobud”. Do działkowców z gospodarczą wizytą przybył również prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz. Dziś ROD „Granica” jest największym ogrodem na terenie miasta, założony został w 1964 roku. Na dziś liczy 1299 członków, którzy do dyspozycji mają 911 działek, od siedmiu lat ROD „Granica” prezesuje Teresa Napiórkowska.

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ogrodniczka
ogrodniczka 11.01.2018, 14:19
Plotki i polityka mnie denerwuje. Szkoda nerwów i życia na pierdoły.
Uprawiając własne warzywa oszczędzamy nerwy i zyskujemy zdrowie. A uprawiać można nawet na balkonie.
Ja nasiona pomidorów i papryk kupuję w zaprzyjaźnionym sklepie internetowym mojepomidory.pl
Mają ponad 500 odmian ze świata. Zawsze z gratisami !
Polecam wszystkim !!!!
Mój ogród to mój raj na ziemi !!!!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 28.06.2017, 18:49
Czy do zadań miasta należy odwadnianie terenów ogrodów działkowych na których rządzi zarząd ROD? Dlaczego wszyscy mieszkańcy mają składać się na odwodnienie (drenaż) działek, przecież to nie jest teren ogólnodostępnego parku? Widzę, że głosy wyborcze działkowców, zdobywa Żmurkiewicz, poprzez rozdawanie kasy z budżetu miasta, pod płaszczykiem Budżetu Obywatelskiego!
też mieszkaniec
też mieszkaniec 28.06.2017, 19:58
Spokojnie, czy działkowcy nie są mieszkańcami?

Pozostałe