Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 15:48
Reklama

Były, są i zapewne jeszcze długo będą!?

Dziesięć osób zasiadło przy stole w środę, 26 lipca br. w sali Urzędu Miasta w Świnoujściu naprzeciwko dziennikarzy by poinformować, że walka z komarami, tak naprawdę wygląda jak walka z przysłowiowymi… wiatrakami.
Były, są i zapewne jeszcze długo będą!?

Autor: Telewizja Świnoujście

Komarową konferencję prasową prowadziła zastępczyni prezydenta miasta Barbara Michalska obok której zasiedli: dr Aleksandra Gliniewicz z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Beata Terenda, prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz, Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Jerzy Krawczyk, naczelnik Wydziału Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Katarzyna Rówińska, oraz Wojciech Zyska dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego, Adam Celiński z Zakładu Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Międzyzdroje i Jacek Szczepaniak z Nadleśnictwa Międzyzdroje. Autorytety definitywnie stwierdzili, podpierając się naukowymi badaniami prowadzonymi już od roku 1959 w Karsiborzu i późniejszymi badaniami wykonanymi w obrębie wyspy Uznam i Wolin, że komary, były, są i… zapewne będą jeszcze dokuczały mieszkańcom i turystom, mimo olbrzymich środków finansowych wydanych przez miasto na walkę z tymi fruwającymi insektami. Natomiast  zastępczyni prezydenta Michalska pokusiła się o dalej idące stwierdzenie, że walkę z komarami należy rozpocząć od odpowiedniej edukacji społeczeństwa.  Nierówną walką z komarami  w Świnoujściu i w Międzyzdrojach zajmują się pracownicy firmy PESTOKIL z miejscowości Brzeg/k. Opola. Z kasy miasta na zwalczanie krwiopijców przeznaczono kwotę 210 tysięcy złotych! Zapraszamy na obszerne fragmenty z godzinnej konferencji prasowej w sprawie komarów.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Avior 04.08.2017 17:08
Nszczenie larw komarów przed wylęgiem może ma jakiś sena ale po wylęgu trucie komarów przypomina strzelanie do komara z wiatrówki i zabija przede wszystkim pożyteczne stworzenia między innymi pszczoły. i pająki Pająki zjadają około 400-800 milionów ton owadów rocznie. Nowe badania wykazały, że odgrywają one bardzo ważną rolę w utrzymaniu globalnej równowagi w naturze. Przestańmy walczyć z wiatrakami, zostawmy to naturze, która najlepiej sobie z tym problemem poradzi

MARYLA 28.07.2017 08:06
PRZEPRASZAM BO NIEDOSŁYSZAŁAM, NA CO PREZYDENT WYDAŁ PONAD 200 TYŚ. ????

realista 27.07.2017 08:34
Najpierw urzędnicy wydali sporą kasę na mizerną "walkę z komarami", gdy to nie przyniosło pożądanych skutków apelują do mieszkańców by polubili obecność komarów w uzdrowisku. Jakie to nasze, Polskie? Czy jakiś wysoko postawiony ktosiek rozliczy firmę za bezskuteczność ich działań?

działkowiec 26.07.2017 20:57
Skandal, granda i nic więcej! To aż godzinę potrzebowali ględzioły z miasta by przekazać info, że sobie nie radzą z komarami i że mimo iż utopili w ten komarowy interes ponad 200 tysięcy nic się nie zmieni!

kali 26.07.2017 19:50
Skoro miasto stawia na komarową edukację to na co wydane zostało 200 tysięcy PLN???

mieszkaniec 26.07.2017 19:36
Kiedyś rzecznik Karelus mówił, że wszyscy mieszkańcy powinni włączyć się w sprawę likwidacji komarów, nie powiedział tylko ile tych komarów mieszkańcy mają wyłapać, czy mają dostarczyć je do urzędu i jeszcze ważne pytanie czy mają być to komary żywe czy ukatrupione? Poproszę o szczegółową odpowiedź

Bożena 26.07.2017 18:21
Tyle mądrości wypowiedziano, tylko komary nie zniknęły i nie wzruszyły się tą gadaniną. Na konferencji przedstawiciele miasta chcieli usprawiedliwić się na co wydali ponad 200 tys. bezpowrotnie straconej kasy?

turysta 26.07.2017 18:14
Za te ponad 200 tysięcy puszczonych w bezskuteczną eliminację komarów, miasto gdyby zakupiło hurtowo środek p.komarom i rozdało potrzebującym na samodzielną walkę z komarami to jeszcze mieszkańcy i wczasowicze by pochwalili władzę, a tak to lipa, kasa komarowa pusta i żadnego efektu!

zachmurzenie duże

Temperatura: 7°CMiasto: Szczecin

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 14 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama