Reaktywacja autobusowej linii europejskiej?

  • 8.08.2017, 16:19 (aktualizacja 08.08.2017 16:36)
  • BIK UM Świnoujście
Reaktywacja autobusowej linii europejskiej? BIK UM Świnoujście
Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz rozmawiał dziś z pełnomocnikiem Deutsche Bahn Peterem Heisse. Pełnomocnik przyznał, że jego celem jest porozumienie, które uwzględniałoby uzasadnione oczekiwania strony polskiej. Dodał również, że strona niemiecka przywiązuje dużą wagę do polsko – niemieckiej współpracy. Docenia dotychczasową postawę prezydenta oraz Miasta Świnoujście, otwartość, dzięki której udało się z sukcesem zrealizować wiele transgranicznych projektów, w tym między innymi kolej UBB.

Peter Heisse poinformował, że jest upoważniony przez spółkę Deutsche Bahn do prowadzenia rozmów w celu uruchomienia wspólnej polsko - niemieckiej autobusowej linii europejskiej na takich samych bądź podobnych zasadach, jak linia która – z udziałem Komunikacji Autobusowej w Świnoujściu oraz UBB/ wcześniej Ostseebus – istniała do końca 2015 roku. 
Prezydent Świnoujścia przystał na propozycję. Obie strony ustaliły, że rozmowy na temat szczegółów dotyczących uruchomienia wspólnej linii europejskiej będą prowadziły już bezpośrednio spółki Komunikacja Autobusowa Świnoujście oraz UBB. 
Dzisiejsze spotkanie odbyło się z inicjatywy DB, po tym jak niemiecka spółka przewozowa Usedomer Bäderbahn GmbH (UBB), której DB jest właścicielem, próbowała uruchomić regularną linię autobusową pomiędzy Ahlbeck a Świnoujściem, z wykorzystaniem - bez zgody właściciela - miejskich przystanków autobusowych znajdujących się po polskiej stronie, co było naruszeniem prawa.
W świetle powyższego, Generalna Inspekcja Transportu Drogowego w Warszawie wycofała swoją wcześniejszą pozytywną opinię dotyczącą uruchomienia linii, jednocześnie zwracając się do Federalnego Urzędu Transportu Niemiec o cofnięcie zezwolenia wydanego UBB przez tę instytucję na wykonywanie międzynarodowych regularnych przewozów w relacji Ahlbeck – Świnoujście. 
 

BIK UM Świnoujście
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe