Samorządowy Program Informacyjny - sierpień 2017

Samorządowy Program Informacyjny - sierpień 2017 fot. Telewizja Świnoujście
Letnie miesiące w mieście mamy już za sobą, skończyły się też wakacje na wyspach, miasto jakby nieco opustoszało i ulice jakby mniej zatłoczone. Samorząd w tym czasie pracował na zdwojonych obrotach, w ostatnim dniu sierpnia odbyła się pierwsza powakacyjna sesja Rady Miasta, rekordowa w czasie trwania ale rozstrzygająca wiele spraw które w czasie wakacji się nagromadziło.

Prezydent miasta wraz ze swoimi zastępcami uszczknął w sierpniu kilka dni na wypoczynek. W programie prezydent Janusz Żmurkiewicz, podzielił się spostrzeżeniami z ostatnich urlopowych dni, gdzie przebywał w Rzeszowie. Ze spraw bliższych wyspiarskim klimatom na uwagę zasługuje zmiana patrona z jednej ze świnoujskich ulic. Prezydent w sierpniu br. intensywnie pracował w temacie tunel w Świnoujściu i droga S3, niebawem bo już na początku września wybrany ma zostać w przetargu generalny wykonawca tej podwodnej inwestycji. Za pasem nowy rok szkolny, co niesie w nowym zreformowanym wydaniu ten rok dla samorządu, uczniów, nauczycieli i rodziców? Zapytaliśmy również prezydenta, czy konflikt z UBB został już zażegnany? Na te i inne pytania odpowiedź zainteresowani znajdą w dzisiejszym programie samorządowym. Zapraszamy!

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

buba
buba 4.09.2017, 15:19
Urząd to naprawdę mamy w opłakanym stanie, przecież jak sie ruskie z tych budynków wynieśli, to niewiele władze nasze uczynili, by było to miejsce estetyczne, przyjazne dla petentów i przyzwoicie wyglądało. Idąc tokiem działania prezydenta, to remontu urzędu można spodziewać się za 45 lat, tak jak budowy tunelu, bo ciągle jest co innego do zrobienia.
gryf
gryf 3.09.2017, 12:57
jak to jest prezydencie, że nie ma firm do budowy wielu inwestycji miejskich, a inwestycje prywatne zawsze znajda wykonawcow? golym okiem widac, ze jest robiony duuuuzy przekret. co sie stanie z pieniedzmi w nowym roku, ktore pozostane z tego? pojda na drogi czy na cos innego?
lex
lex 3.09.2017, 14:00
Bardzo oględnie sprawę ujmując, inwestycje miejskie z budżetu gminy i ze środków zewnętrznych wymagają zupełnie innej procedury już na etapie samego przygotowania inwestycji, poprzez uzasadnienia celowości i skrupulatnego wyliczenia przeznaczenia środków na każdym etapie jej realizacji, do tego obowiązuje Prawo Zamówień Publicznych i ogłoszenie przetargu, powołanie komisji przetargowej, rozstrzygnięcie z uzasadnieniem oraz terminowe rozliczenie inwestycji, do tego dochodzą posiadanie odpowiednich zezwoleń od firmy zakwalifikowanej do realizacji inwestycji itd, itd. W przypadku realizacji inwestycji przez inwestora prywatnego, wiele tych dokumentów nie ma zastosowania, to samo dotyczy terminów a podstawą jest zawarta umowa cywilno-prawna na daną realizację i kosztorys. Środki przeznaczone na inwestycje miejskie, są tzw. środkami dedykowanymi tylko na wskazaną inwestycję i nie mogą zostać wydane na inne cele. Za zgodą inwestora jest uzasadniona możliwość przesunięcia tych środków na inny termin, lub zwrot ich do kasy gminy.
robo
robo 4.09.2017, 08:42
Jak milo, ze mamy tak wspanialych rzecznikow Pana Prezydenta :)
Jarek
Jarek 3.09.2017, 10:28
Lepszego Prezydenta nie mieliśmy i mieć nie będziemy.Dobry gospodarz i modlę się aby chciał startować w kolejnych wyborach bo źe wygra to nikt nie wątpi.
Katarzyna
Katarzyna 3.09.2017, 10:03
Panie Prezydencie Pana wywiadów słucham z wielką uwagą. Informuje Pan o wielu ważnych sprawach dotyczący Nas i naszego miasta. Trzymam za Pana kciuki życzę sukcesów w następnych wyborach.
Magda
Magda 3.09.2017, 09:47
No i po co, Panie Prezydencie, te żałosne ataki na Panią Agatowską? To nie przysparza Panu sympatii, a wręcz przeciwnie - pokazuje, że jest Pan małostkowy.
romek
romek 2.09.2017, 21:36
Jestem w miarę młodym człowiekiem. Patrząc na Pana Prezydenta jest mi po prostu wstyd. Czy nie możemy mieć kogoś pokroju Roberta Biedronia? Po kilku minutach przerywam wywiad... Nie da się słuchać
realista
realista 2.09.2017, 23:32
Do czego tobie Bierdoń, wystartuj sam w wyborach to ciebie wybierzemy!
Edek
Edek 2.09.2017, 09:38
Droga wjazdowa do urzędu miasta jest fatalna. Z prawej pod sklepem pocztowym samochody, z lewej pod 12 samochody w tym często dostawcze, środkiem paniusie z wózkami i pieszy próbujący dostać się do lub wracający z urzędu i do tego ruch na Wojska Polskiego wcale nie ułatwia w tym miejscu sprawnego opuszczenia urzędowych włości. Ktoś coś wymyśli zanim dojdzie tam do poważnego wypadku drogowego? Nie ma się co czaić panie Prezydencie, bo z każdym miesiącem nie jest wcale lepiej.
dziadostwo
dziadostwo 2.09.2017, 07:54
Jeździłem w te wakacje trochę po kraju i zapewniam, że nasz "ratusz" jest budynkiem tak reprezentacyjnym jak niektóre dworce kolejowe. Powiem tak, jaki pan taki kram! Dziadostwo widać już z daleka, do tego ten wjazd i wyjazd do urzędu wzmacnia jeszcze bardziej ten dziadowski obraz! W rankingach które tak uwielbia p. rzecznik w temacie "ratusz" zajęlibyśmy zapewne ostatnie miejsce!
Edek
Edek 1.09.2017, 20:45
Może zanim wybudują tunel, to miasto wybuduje parkingi i miejsca postojowe, bo inaczej cienko to widzę!
krecik
krecik 1.09.2017, 19:58
Coś też tak czuję, że ten nasz tunelik jednorurkowy budować będziemy bliżej roku 2050! Obym się mylił, ale jakoś to wszystko mizernie idzie. W gdańsku bez fanfar i tysięcy spotkań tunel i do tego dwu rurowy wybudowano, bez wielkich cyrygieli i tysięcy spotkań drążą tunel w okolicach zakopianki. A u nas od kilkunastu lat tylko o tej inwestycji sie gada, gada i gada.
Kama
Kama 1.09.2017, 19:40
Bez przesady, ja nie upoważniłam sld by wypowiadało sie w moim imieniu, niech zajmą sie sobą i mniej mieszają, ja o swoje szczęście potrafię zadbać sama
Walerian
Walerian 1.09.2017, 18:51
Panie Prezydencie powinien Pan wiedzieć, że tylko radni SLD walczą w tym mieście o dobro i szczęście mieszkańców i nie jest to budowanie barykad a zwracanie uwagi i zdrowe podejście do wielu spraw, które się Panu i pańskim zastępcom i urzędnikom wymykają!

Pozostałe