Kustosz (i nie tylko) zaprasza do MS-44

Kustosz (i nie tylko) zaprasza do MS-44 ms44
Miejska Galeria Sztuki Współczesnej – MS-44 przy ulicy Armii Krajowej 13. wraz z kustoszem Andrzejem Pawełczykiem i autorem Jose' Garcia y Mas zapraszają mieszkańców i gości na nową wielkoformatową wystawę prac plastycznych pt. „Fake News”.

Wielkoformatowe malarstwo olejne José García y Más, wywodzące się z realizmu, to sztuka krytyczna która za pomocą elementów: symbolizmu, surrealizmu metafizycznego, opisuje współczesność. Figuratywność przedstawień w powiązaniu z anegdotą literacką, pozornie umieszcza twórczość Jose w ramach przedstawień alegorycznych. Blisko manierystycznych czy rokokowych plafonów, o błękitnych tłach wypełnionych biblijnymi lub mitologicznymi scenami. Jednak sztuka którą uprawia José García y Más, ze sfery estetyki przyjęła zaledwie narzędzia, natomiast niezgodę na rzeczywistość z „serca” artysty. Wrażliwość społeczna równie mocno jak linia wydobywająca kształt na jego płótnach, dodaje obrazom ciężaru gatunkowego, szczególnie tym, które nie komentują aktualnych wydarzeń ze sfery polityki, a opisują niezmienne schematy społeczne i kulturowe. Zapraszamy do Galerii Sztuki Współczesnej ms44 w Świnoujściu przy ulicy Armii Krajowej 13. Wernisaż o godzinie 18.00 w sobotę 7 października.

 

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bywalec
bywalec 7.10.2017, 08:14
przyjdziemy oczywiście
mona
mona 5.10.2017, 16:16
A gdzie kustosz ? bo na razie jakąś panią widzę. Czyżby cenzura?

Pozostałe