Konferencja SLD w sprawie… siarki

Konferencja SLD w sprawie… siarki fot. Telewizja Świnoujście
W środę, 4 października br. przedstawiciele klubu radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej - radna Joanna Agatowska, radny Ryszard Teterycz i radny Robert Gawroński zorganizowali konferencję prasową. Konferencja dotyczyła planowanego w OT Port przeładunku siarki, któremu przeciwni są radni SLD i mieszkańcy dzielnicy Warszów.

Tego typu przeładunkom niebezpiecznym dla zdrowia i środowiska sprzeciwia się także prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz, który jak sam przyznaje ma pod tym względem ograniczone możliwości działania ze względu na brak odpowiednich kompetencji i mechanizmów, gdyż teren OT Port należy do skarbu państwa. Kontrolę działalności na tych terenach prowadzić mogą służby podległe marszałkowi województwa zachodniopomorskiego i Wojewódzkiemu Inspektoratowi Ochrony Środowiska. Zaś nadzór nad samym przeładunkiem sprawuje Urząd Morski w Szczecinie. Na czwartek, 5 października br. na godzinę 9.30 w Urzędzie Miasta konferencję prasową dot. rozładunku siarki w OT Port zwołał prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obserwator
Obserwator 9.10.2017, 14:56
Widocznie w pracy za 4 patole zbytnio się nie napracują! Brak pomysłów na siebie i na funkcjonowanie OSiR to cecha bardzo lewych menadżerów! Temat nośny ale słaby bo nie wymyślony przez cieniutkich men... a widać źe tonący chwyta się brzytwy! Zapytajcie kogoś z rodziny odrowców ile siarki leźało na hałdzie portu w Vancouver i nikt z tego nie chciał zbić wątpliwego kapitału politycznego! Wszędzie pracownicy dzielą się na tych dobrych i na tych lewych a widocznie p.Prezydentowi zabrakło trochę szczęścia przy obsadzaniu tych stanowisk! Pozdrawiam wszystkich tych którzy muszą zdrowo zap... źeby zarobić na źycie i nie w głowie im polityka uprawiana przez obiboków z wyźszym wykształceniem!
ha
ha 9.10.2017, 12:57
hahaha. Aśka sama sobie komentarze pisze
igor
igor 5.10.2017, 20:09
Nasze lokalne SLD małpuje PiS - skłóca ludzi dla własnych celów i popularności. Tu nie chodzi o rozwiązanie, oni nie chcą rozmawiać, ich nie interesuje dialog i porozumienie a jedynie zamieszanie. Teraz chcą podzielić mieszkańców i nasłać ich na pracowników portu. Taką taktykę obrała Agatowska zauroczona widocznie wygraną i wysokim poparciem PiS-u - ale to droga do kryzysu. Szkoda.
portowiec
portowiec 5.10.2017, 18:41
NA JAKIE DONIESIENIA MEDIALNIE POWOŁUJE SIĘ RADNA AGATOWSKA? PO TYCH DONIESIENIACH SLD JAK I PREZYDENT MIASTA ZOSTALI WPUSZCZENI W MALINY!!! Jak to donosił ten gościu od darmowej gazetki, to gratuluję źródła wiarygodności!
Miron
Miron 5.10.2017, 07:55
Przeziębią się czerwone biegając na te wszystkie manifestacje kodziarzy i konferencje. Pogoda nie sprzyja politycznym pokazom<3
neutralny
neutralny 5.10.2017, 07:52
Widzę, że niektórych boli "zwykła konferencja prasowa" zwołana przez SLD. Poniższy hejt pokazuje obraz naszej Świnoujskiej polityki. Zawiść i zazdrość. Oceniając neutralnie powyższe wystąpienie, jako mieszkaniec ciesze się, że klub SLD zabrał głos w tej sprawie. Chciałbym, żeby PO, PIS i GM zrobili to samo. Ważne, żeby wszyscy sprzeciwili się przeładunkom. Pozdrawiam
jacóś
jacóś 5.10.2017, 08:33
Czy SLD zatroskane tak bardzo o miasto nie powinno wystąpić z petycją do min. gospodarki morskiej o natychmiastowe wstrzymanie przeładunków i zamknięcie OT PORT!? Na terenie po Porcie można by było po uprzątnięciu terenu wybudować camping i wesołe miasteczko dla Warszowa!
warszow
warszow 5.10.2017, 07:21
Dziękujemy! Będziemy pamiętać, kto faktycznie walczył o mieszkańców!
Makary
Makary 5.10.2017, 08:24
Konkrety, gdzie są konkrety!? Mielenie czerwonymi jęzorami nazywa się WALKĄ o mieszkańców?
mieszkaniec
mieszkaniec 5.10.2017, 15:59
Konkrety ma obowiązek przedstawić prezydent bo może wszystko a jak widac nic nie robi.
Jan
Jan 4.10.2017, 22:38
Przepraszam na czym polega szkodliwość w przeładunkach siarki w porcie i może niemiłego zapachu? Co oprócz konferencji w tej sprawie zrobiło SLD? Co może w tej sprawie zrobić samorząd?
mieszkaniec
mieszkaniec 4.10.2017, 21:46
W imieniu mojej rodziny i znajomych dziękuję Asiu, panu radnemu Teteryczowi i generalnie SLD, że bez owijania w bawełnę mówią o tej sprawie. Nie chcę siarki w moim mieście. To nie może wyglądać tak, że port przeładowuje co chce nie licząc się ze zdrowiem mieszkańców i PRACOWNIKÓW PORTU. Część z nich w ogóle nie chce brać w tym udział.
moja
moja 4.10.2017, 23:18
A skąd ta nawiedzona mieszkaniec sie wzioła!? Jakiś sekcior polityczny czy miłośnik czarów w wykonaniu czerwonych?
prawo
prawo 4.10.2017, 21:24
Jak widzę swoją przyszłość w Świnoujsciu? Z pewnością bez Pana Prezydenta Żmurkiewicza. Pomimo dużej sympatii, wielu zasług oraz ogólnie dobrej sytuacji miasta to mam wrażenie, że Warszów jest pomijany we wszelkich planach. Tak dłużej być nie może Panie prezydencie! Sytuacja z Siarką to pokazuje. Dziękuje radnym SLD za wszelką aktywność
koń
koń 4.10.2017, 23:20
Co za bzdety, dawno większych nie słyszałem!!! O JAKIE PLANY BIEGA?
obserwujacy
obserwujacy 4.10.2017, 19:34
Na reszcie! Jedyni, który mają przysłowiowe "jaja" i coś mówią. Brawo Pani Asiu. Trzeba działać!
gaduła
gaduła 4.10.2017, 22:18
Co znaczy to nareszcie? SLD gada, gada, gada, gada, gada, gada, gada , gada, gada, gada, gada, gada, gada, gada, gada, gada, gada i gada tak przez wszystkie lata i na każdy temat. Tylko co z tego wynika????? Gdyby tak jeszcze z tego gadania pani Asi wynikało coś namacalnego, też biłbym brawo!

Pozostałe