Lekkoatletyka od piątku dla wszystkich…

Lekkoatletyka od piątku dla wszystkich… Telewizja Świnoujście
W piątek, 6 października br. o godzinie 12.00 odbyła się sportowa uroczystość, oficjalne otwarcie części lekkoatletycznej stadionu miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "Wyspiarz" przy ul. Jana Matejki 22.

W otwarciu uczestniczyli zaproszeni goście w osobach: prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski, prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej Stanisław Kopeć, oraz olimpijczycy:  Renata Pliś, Henryk Wawrowski, Rajmund Zieliński, Janusz Olszewski, Krzysztof Pierwieniecki oraz Ryszard Czerwiński. Inwestora Gminę Miasto Świnoujście reprezentował prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz wraz z współpracownikami, trenerzy, radni , działacze sportowi i młodzież szkolna. Uroczystość miała podniosły sportowy charakter. Gospodarzem uroczystości był zastępca prezydenta miasta Paweł Sujka. Poświęcenia obiektu dokonał ksiądz kanonik Piotr Superlak. Rozbudowany obiekt jest ogólnodostępny i otrzymał  Certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki dla stadionu lekkoatletycznego kategorii V. Rozbudowa i oświetlenie kosztowało prawie trzy miliony złotych. Obiekt jest monitorowany. Wraz z budową oświetlenia na stadionie, do niedawna tylko piłkarskim – powstały jeszcze: 4-torowa okrężna bieżnia lekkoatletyczna o długości 400 metrów, 6-torowa bieżnia prosta o dystansie 100 metrów, także do biegów z przeszkodami (rów z wodą) oraz stanowiska do skoku wzwyż, w dal, trójskoku i skoku o tyczce, pchnięcia kulą, rzutu dyskiem, młotem i oszczepem.

 

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe