Przysięga wojskowa w KPW

Przysięga wojskowa w KPW Arkadiusz Szwajda
W piątek, 6 października w Porcie Wojennym w Świnoujściu odbyła się się uroczysta przysięga marynarzy elewów Ośrodka Szkolenia Służby Przygotowawczej 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

Przysięgę złożyli żołnierze którzy ukończyli szkolenie podstawowe w Komendzie Portu Wojennego w Świnoujściu oraz w 8. Batalionie Saperów w Dziwnowie. Przysięga wojskowa rozpoczęła się o godzinie 10.00 zgodnie z ceremoniałem wojskowym. W uroczystości zaprzysiężenia udział wzięli: dowódca 8 FOW komandor Krzysztof Zdonek, komendant Portu Wojennego komandor Marek Bartkowski, pododdziały 8 FOW, przedstawiciele samorządu, zaproszeni goście i rodziny żołnierzy składających przysięgę.

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe