Mistrzostwa Europy na wyspie Uznam

  • 11.10.2017, 17:34 (aktualizacja 11.10.2017 18:47)
  • Leszek Wątkowski
Mistrzostwa Europy na wyspie Uznam Telewizja Świnoujście Tomasz Sawicki
W środę, 11 października br. w sali Hotelu Radisson Blue odbyła się konferencja prasowa dotycząca największej imprezy sportowej w województwie zachodniopomorskim – Mistrzostw Europy w Karate Kyokushin, które odbędą się w Świnoujściu w dniach 13-14 października 2017 roku.

Swój akces w tych zawodach zgłosiło ponad 650 osób z 24 krajów Europy, jako goście specjalni będą również zawodnicy z Kraju Kwitnącej Wiśni. 64 osobowa ekipa przyjedzie, aby zmierzyć z się z najlepszymi zawodnikami w Europie. Swój udział zapowiedziała również drużyna ze Stanów Zjednoczonych. Imprezy o takim zasięgu i obsadzie na naszych wyspach jeszcze w historii świnoujskiego karate nie było. Jest to jeden z wielu sprawdzianów młodych zawodników przed startem w 2020 roku na olimpiadzie w Tokio. Organizatorem mistrzostw jest Świnoujska Akademia Karate Kyokushin. Patronat Honorowy nad zawodami objęło: Ministerstwo Sportu, Ambasada Japonii, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Prezydent Miasta Świnoujście. Należy dodać, że rok 2017 jest rokiem jubileuszu 35-lecia działalności w klubie i ćwiczenia karate kyokushin przez sensei Pawła Sujkę.

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe