Nadzwyczajnie o granulacie siarki w OT Port

Nadzwyczajnie o granulacie siarki w OT Port fot. Telewizja Świnoujście
W środę, 11 października br. o godzinie 15.15 w sali narad Urzędu Miasta odbyła się 47 nadzwyczajna sesja Rady Miasta Świnoujście, zwołana na wniosek grupy radnych SLD. Sesja odbyła się z udziałem zaproszonych przedstawicieli instytucji, urzędów szczecińskich i kierownictwa OT Port Świnoujście oraz Rady i grupy mieszkańców osiedla Warszów.

Na sesji obecnych było 17 radnych. Tematem nadzwyczajnej sesji było rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyrażenia stanowiska w związku z planowanymi przeładunkami siarki granulowanej w porcie świnoujskim przez OT PORT Świnoujście Spółka z o.o. Przedstawiamy obszerną relację z dzisiejszej sesji. Po wystąpieniach zaproszonych gości i odczytaniu sprawozdania z wizji lokalnej w OT Port, przygotowanego przez przewodniczącego Komisji Gospodarki Morskiej radnego Andrzeja Mrozka. Do chwili otrzymania pisemnego operatu środowiskowego przygotowanego przez służby marszałka i wojewody zachodniopomorskiego, przewodniczący Rady Miasta Dariusz Śliwiński ogłosił przerwę w obradach nadzwyczajnej sesji do środy, 25 października br. do godziny 15.15. Ogłoszenie przerwy nie spodobało się radnemu Ryszardowi Teteryczowi, co głośno wyartykułował po zamknięciu obrad.

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zenek
Zenek 13.10.2017, 14:39
No tak same tuzy intelektu z PO, PiS i Grupy Morskiej tu się nakręcają i bzdury wypisują. Proszę nie obrażać tych którzy walczą żeby tego syfu w Świnoujściu nie było bo WY nic żeście nie zrobili a tylko gadać po próżnicy potraficie. Dlaczego WY nie bronicie mieszkańców? akceptujecie ten trzeci świat w porcie?
portowiec
portowiec 13.10.2017, 19:54
Zenek wraz z "dbającymi" za pomocą ozorów o mieszkańców eseldowcami, zgłoś natentychmiast POSTULAT o ZAMKNIĘCIU PORTU W ŚWINOUJŚCIU, bo tylko w ten sposób zniknie z miasta ten, jak piszesz, syf i "trzeci świat"
Obserwator
Obserwator 13.10.2017, 08:40
Gdyby pan przewodniczący nie przerwał sesji to byłaby słowna jatka do północy super chemików z czerwonej planety! Wyznaczyli trzech chemików sprawozdawców źeby źaden nie spocił się zbytnio podczas lania wody na siarę! My mieszkańcy mamy juź dosyć czerwonej paniki chociaź mamy świadomość zagroźenia jakie istnieje przy przewoźeiu (tiry) i przeładunku (port) róźnych niebezpiecznych towarów! Takie realne nebezpieczeństwo istnieje kaźdego dnia od chwili powstania portu! Miasto musi się rozwijać a od pilnowania naszego bezpieczeństwa są odpowiednie słuźby ale na pewno nie Krzywda i jego mocodawcy! Kończcie ten cyrk i szukajcie pomysłu na siebie a nie pasoźytujcie na straszeniu nas apokalipsą! Pozdrawiam wszystkich którzy wolą srebrny glob od czerwonej planety!
Koko
Koko 13.10.2017, 08:24
Nie ma się czym podniecać. Jutro wymyślą inny temat i tak do samych wyborów. Nie ważne o czym, ważne żeby ten rok przetrwać i zaistnieć w mediach, prawda pani Asiu A. i kandydacie na radnego p. Dariuszu K.?
Ono
Ono 12.10.2017, 18:07
Precz z komuną precz z obłędem i obłudą sld precz z Panią w kolorowych wlosach
Kłamcy i karierowicze
Kłamcy i karierowicze 12.10.2017, 14:12
Co ten Krzywda chrzani- jaka chmura 15-20 metrowa- pierniczy takie farmazony a na filmie który sam publikuje jakoś tej chmury nie widać.
Kłamca ot co!
Zgodzę się z Markiem - Agatowska Teterycz i Krzywda powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności za sianie paniki wśród mieszkańców.
Czego ekspertem jest Krzywda? chyba okopów na bunkrach!
Wystąpienie poniżej wszelkiej godności. No ale dla Czerwonych najbliższe wybory to być albo nie być nie cofną się przed niczym żeby stołki utrzymać zwłaszcza teraz jak Teteryczowi oficerowi politycznemu zmniejszono emeryturę z czego utrzyma Audii i chatę. Ci co ich bronią to zdrajcy narodu komuchy nas gnębiły a ich poplecznicy jeszcze nagradzają stołkami i wypłatami z naszej kieszeni. Precz z czerwonymi!
myśliciel
myśliciel 12.10.2017, 20:35
A fuj, jak tak można jeździć po przyszłej pani prezydent miasta Agatowskiej i jej zastępcy Teteryczu! Ja tam na nich głosować na pewno nie będę, ale może znajdzie się ktoś co to zrobi :-)
komo
komo 12.10.2017, 11:04
Od zawsze czałe zło które spadało na wszystkich w Polsce pochodziło od komunistów! Teteryczowi, Agatowskiej już dziękujemy!!!
wyborca
wyborca 12.10.2017, 08:12
Oglądam świetny cykl programowy "Z archiwum tv" - tam radni, choć już wielu już przeniosło się na cmentarz, równie zaciekle ponad 20 lat temu, walczą o budowę tunelu. Obecnie, skaczą sobie do oczu w temacie siarka! Ani wówczas ani też teraz NIC NIE ZAŁATWILI !
Marek
Marek 12.10.2017, 04:37
Co niby przedstawia nam ten sensacyjny film pana Krzywdy? Gdzie on tam widzi przeładunek, gdzie widzi pylenie - jak opisuje,że jest chmura pyłu, gdzie? Przez godzinę specjaliści przedstawiali mu swoją długoletnią wiedzę na temat tego surowca - a on dalej swoje. Czy był z tym "sensacyjnym" nagraniem w prokuraturze - na marginesie - za sianie paniki powinien zostać ukarany bo to niebezpieczna manipulacja mieszkańcami, podobnie jak Tererycz i Agatowska - ta dwójka jako politycy szczególnie powinni wiedzieć co to odpowiedzialność za słowa i jaka jest ich rola - widać nie wiedzą tylko szukają idiotyczne tematy, aby zachwać stołki. Na koniec, Jaki ekspertem i od czego jest Pan Krzywda?
Maniek
Maniek 12.10.2017, 08:48
Agatowska i Teterycz już dawno utracili umiar, dobry smak, samokontrolę i odpowiedzialność za czyny i słowa! Natomiast p. Krzywda od pewnego czasu jest inspirowany i kierowany przez czerwonych! Zaślepiony ideologicznie klepie te wyświechtane komunały. Powinien zostać w swoim podziemnym mieście i stamtąd nie wychodzić aby nie straszyć mieszkańców Warszowa!
Siara
Siara 11.10.2017, 23:16
Teterycz replay pliss! Czyżby argumentów zabrakło?
obserwator
obserwator 11.10.2017, 22:59
Dwa powody przerwania sesji przez Śliwińskiego:
1. Ucieczka od prawdy, którą chcieli pokazać na nagraniach przedstawiciele Rady Osiedla Warszów.
I to w obecności służb kontrolnych. Byłaby afera!
2. Brak większości spolegliwych radnych na sali, co mogłoby by się skończyć, niekorzystnym wynikiem głosowania.
bonk
bonk 11.10.2017, 23:40
obserwator, coś słabo obserwowałeś przebieg sesji i informację przewodniczącego Śliwińskiego, który tłumaczył czym spowodowana jest przerwa w sesji. Nie potrzeba do tego dorabiać czerwonej ideologii. Hołk!
pyłek siarkowy
pyłek siarkowy 11.10.2017, 22:54
Radna Asia (złość piękności szkodzi) i Teterycz walczą teraz o utrzymanie intratnych posad w osirze! Ale niech tak się nie uzewnętrzniają publicznie, bo im żyłki pierdzące popękają i większej siary narobią!!!
bobo
bobo 11.10.2017, 22:31
Do krzykaczy z SLD nie trafiają już żadne argumenty nawet specjalistów zaproszonych na sesję. Oni od dawna wiedzą wszystko i organizowanie kolejnej sesji w temacie siarka, to tylko strata czasu! SLD brnie dalej, powołując się na b."rzetelne" i wykonane przez "specjalistów" doniesienia medialne. Po tej sesji i zachowaniu czerwonych, to nawet koniowi nie jest do śmiechu, choć ma duży łeb! A pro po, o jakim pyleniu gawędzi ten gościu z Warszowa? I co tak bardzo przejmuje się w czym, czy raczej bez czego pracują ekipy rozładunkowe w porcie, to chyba nie jego zmartwienie?
Portowiec
Portowiec 11.10.2017, 22:28
Demagogia to umiejętność ubierania najbardziej lichych idei w najwznioślejsze słowa. Brawo Śliwiński za 3 dana w demagogii

Pozostałe