Mistrzostwa na mistrzowskim poziomie!

  • 18.10.2017, 13:40 (aktualizacja 18.10.2017 18:26)
  • Leszek Wątkowski
Mistrzostwa na mistrzowskim poziomie! Telewizja Świnoujście Tomasz Sawicki
Zapewne na długo organizatorom, uczestnikom, sędziom i zaproszonym gościom pozostaną w pamięci dwudniowe XXXI Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin, które po raz pierwszy tej rangi i z udziałem zawodników z 24 krajów w tym Japonii i USA, odbyły się w dniach: 13-14 października br. na wyspie Uznam.

W Mistrzostwach Europy wzięło udział 412 zawodników  walczących w 37 kategoriach wagowych kumite i kata: seniorów, juniorów, juniorów młodszych i młodzików. Umiejętności sportowe na trzech matach oceniało blisko 50 sędziów klasy międzynarodowej. Sędzią głównym Mistrzostw  był prezydent Europejskiej Federacji Kyokushin Antonio Pinero z Hiszpanii. Drużynowo I miejsce wywalczyli zawodnicy Japonii, II miejsce reprezentacja Polski i miejsce III zdobyła drużyna z Rosji. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Europy został Pavel Cherepanov z Rosji, natomiast wśród kobiet, najlepszą okazała się Aleksandra Karpuk z Polski (KK Postomino). Mistrzostwa były też doskonałą okazją by publicznie, w obecności tak licznych międzynarodowych reprezentacji podziękować wieloletnim trenerom, sędziom i działaczom za zaangażowanie, lata trenerskiej pracy i rozwój tej specyficznej sztuki walki, w którym liczy się sportowa rywalizacja i zdobyte umiejętności.

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Eva
Eva 18.10.2017, 20:55
No proszę, mistrzyni z Postomina! Można, można trzeba tylko chcieć! :) Ala serdecznie gratuluję!
samuraj
samuraj 18.10.2017, 20:47
Żałować należy, że mistrzostwa były słabo rozreklamowane. Nawet nie wiedziałem, że odbywały się na hali w Ahlecku :(
cośnietak
cośnietak 18.10.2017, 19:48
Może i była to widowiskowa impreza, ale dlaczego Świnoujście organizuje ją w AHLBECKU!??? Przecież nie każdy kibic mógł sobie na taki spacer pozwolić.
Ryba
Ryba 18.10.2017, 18:36
BRAWO PAWEŁ! BRAWO ŚAKK!

Pozostałe