Wiemy komu hojnie rozdano 2,2 mln. zł.

  • 30.10.2017, 15:06 (aktualizacja 30.10.2017 15:37)
  • Tomasz Sawicki
Wiemy komu hojnie rozdano 2,2 mln. zł.
W poniedziałek, 30 października br. w południe, w sali narad Urzędu Miasta odbyło się pod przewodnictwem prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza podsumowanie zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2018 projektów. Przypominamy, że komisyjnie zostało wybranych do finału 20 wniosków. Zespół rekomendował do dalszego etapu 13 wniosków inwestycyjnych i 7 wniosków tzw. miękkich. Dziś poznaliśmy zwycięskie projekty które będą realizowane z przyszłorocznego projektu.

Wnioskodawcy obecni na spotkaniu, otrzymali od prezydenta „karty czekowe” potwierdzające przyznane środki na realizację przyjętych projektów. A oto wyniki:

Projekty twarde do 500 tys. zł

- Szafki w szkole dla uczniów – lżejszy plecak, proste plecy! (ważnych głosów 1728)

- Program zwiększania dostępności do zabiegów operacyjnych w wyniku modernizacji sprzętu do znieczuleń i doposażenia sal operacyjnych oraz poprawa standardu opieki nad krytycznie chorymi poprzez zakup sprzętu do diagnostyki i podtrzymywania czynności życiowych (ważnych głosów 1390)

- Osiedlowy Mini Park (ważnych głosów 751)

- Nowoczesna szkoła (ważnych głosów 459)

- Budowa placu piknikowego na terenie Osiedla Przytór-Łunowo (ważnych głosów 418)

- Miejsce pamięci ofiar katastrof morskich i ludzi morza (ważnych głosów 112)

Projekty miękkie do 50 tys. zł

- Ogród zmysłów (ważnych głosów 1637)

- Ratujemy ucząc (ważnych głosów 776)

- Młodzi programiści (ważnych głosów 683)

- Morskie wychowanie dzieci i młodzieży (ważnych głosów 641)

- Świnoujska Espana – edukacja, sport, priorytet, analiza, nauka, ambicja. Organizacja obozu sportowo – edukacyjno – integracyjnego dla dzieci i młodzieży (7-15 lat) ze Świnoujścia w LLoret De Mar w Hiszpanii (ważnych głosów 547)

 

 

 

Tomasz Sawicki
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe