Świętym być!

  • 1.11.2017, 13:58 (aktualizacja 01.11.2017 14:40)
  • Leszek Wątkowski
Świętym być!
We wtorek, 31 października br. w Szkole Podstawowej nr 6 im. Mieszka I na sali sportowej odbył się finał szkolnego konkursu pt. „I Ty możesz świętym być”. W dwudniowym konkursie uczestniczyli uczniowie klas od III do VII. Uczestnicy konkursu mieli do wykonania szereg zadań związanych ze znalezieniem, przygotowaniem i zaprezentowaniem biografii znanych świętych, liczyło się również trafne przebranie sylwetki prezentowanego świętego.

Dzięki konkursowi przygotowanemu w formie zabawy, dzieci przekonały się ile wspólnego mają z naszym życiem Święci. Okazuje się, że zanim wyniesieni zostali na ołtarze i zostali naznaczeni mianem Świętej lub Świętego byli zwykłymi ludźmi, bez sił nadprzyrodzonych. Każdy z nich miał swoje zalety i wady, swoje słabości, lepsze i gorsze dni w życiu, ale zawsze konsekwentnie starał się dążyć do celu, pomagać innym a poprzez swoją postawę wyznaczać i określać wzorce moralne do dziś obowiązujące. Byli też tacy, którzy w obronie wyznawanych wartości i przekonań musieli oddać swoje życie. Nie wszyscy zostają świętymi, ale starać się zawsze warto!

 

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe