Dzięki budżetowi zyskają mieszkańcy!

  • 8.11.2017, 15:31 (aktualizacja 08.11.2017 17:46)
  • Leszek Wątkowski
Dzięki budżetowi zyskają mieszkańcy! Telewizja Świnoujście
Jak już wcześniej informowaliśmy w poniedziałek, 30 października br. na specjalnej konferencji poznaliśmy zwycięskie projekty, które będą realizowane z Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. Dziś spotykamy się z niektórymi pomysłodawcami i wnioskodawcami, których projekty formalnie spełniły wyznaczone kryteria, przeszły całą procedurę i zostały komisyjnie najwyżej ocenione, tym samym po nowym roku zostaną przyjęte do realizacji.

Największą liczbę głosów, bo aż 1728 zdobył projekt: Szafki w szkole dla uczniów – lżejszy plecak, proste plecy! Pomysłodawczynią projektu była Joanna Rojczyk. Szafki otrzymają m.inn. dzieci w Szkole Podstawowej nr 6 im. Mieszka I. Z uznaniem został przyjęty program dotyczący modernizacji, doposażenia sal operacyjnych oraz poprawy standardu opieki nad krytycznie chorymi poprzez zakup sprzętu do diagnostyki i podtrzymywania czynności życiowych, zdobywając 1390 głosów. O kolejnym zakupie dla miejskiego szpitala z Budżetu Obywatelskiego mówi prezes Szpitala Miejskiego Dorota Konkolewska. Kolejny też raz mieszkańcy prawobrzeża skorzystają z możliwości, jakie przy zagospodarowaniu tzw. przestrzeni publicznej daje Budżet Obywatelski.  751 głosów zdobył projekt pilotowany przez Sylwię Marszałek z osiedla Warszów, gdzie powstanie niebawem Osiedlowy Mini Park. Udanym i zwycięskim pomysłem, realizowanym także w ramach Budżetu Obywatelskiego będzie budowa Placu Piknikowego na terenie osiedla Przytór-Łunowo. Pomysłodawcą zagospodarowania terenu pod przyszłe imprezy integracyjne mieszkańców jest Sławomir Nowicki. Jego projekt uzyskał 418 głosów.

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wiesława
Wiesława 12.11.2017, 09:50
Nie patrzę na osoby które są liderami i mają pomysły co i jak usprawnić w mieście lub swoim środowisku przez pryzmat legitymacji czy organizacji w których działają. Dla mnie liczy się, że osoby te mają pomysły i do tego są uparci w dążeniu do celu, do tego widzą więcej jak urzędnicy przy Wojska Polskiego. Przecież od kilku lat każdy mieszkaniec może zgłosić swoje pomysły do Budżetu Obywatelskiego, dlaczego tego nie robią? Dlaczego nie zaproponują swoich pomysłów a z taką lubością szukają dziury w całym, obrażając pomysłodawców?
Marian
Marian 9.11.2017, 08:09
Przypominam, że od wielu lat nie może ruszyć część II rewitalizacji Parku Zdrojowego. Z budżetu miasta miał być park odrestaurowany i skończyło się na zapowiedziach! U nas, gdy czegoś nie zrobi się od początku do końca, to później trudno jest wrócić do dokończenia zadania. Niedawno widziałem żółtą tablicę na ul. Kościuszki. Widnieje na niej, że jest to przebudowa ulicy etap I. Czy etap II nastąpi zaraz po skończeniu tego co teraz realizują, czy trzeba będzie czekać kilka lat na całkowite zakończenie inwestycji przebudowy Kościuszki?
gość
gość 9.11.2017, 00:45
Myślę, że cała "sztuka" tych projektów polega na tym aby zrealizować je samodzielnie od początku do końca, tak jak to ma miejsce np. w Szpitalu. Wymyślony, zebrane podpisy i zrealizowany. Tak jak powinno być. Bo co za sztuka wymyślić, a niech realizują inni. Nie na tym ma to chyba polegać.
siepytam
siepytam 9.11.2017, 08:50
Nie bardzo rozumiem tej samodzielności w realizacji wymyślonych projektów? To znaczy, że jak ma powstać park dla mieszkańców, to pomysłodawca ma złapać za łopatę, wsiąść na koparkę a w stolarni wykonaćsamodzielnie ławki do tego parku???
Zadowolona
Zadowolona 8.11.2017, 22:31
Brawo dla wszystkich zwycięzców! Jesteście wielcy????
Roman
Roman 8.11.2017, 20:56
I co z tego, że jest tyle projektów, jak realizacja ich kuleje i większość z poprzednich lat nie jest jeszcze oddana. Miasto nie nadążą z realizacją pomysłów inwestycyjnych, co w jakiś sposób zniechęca żeby wymyślać kolejne.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 8.11.2017, 20:10
Tego typu osoby i ich pomysły oraz niestrudzone pokonywanie trudności, zasługuje zawsze na najwyższe uznanie. Oni autentycznie robią to coś dla wszystkich mieszkańców. Brawo!

Pozostałe