Za dwa lata Miasto rozwiąże problem

  • 10.11.2017, 13:59 (aktualizacja 10.11.2017 16:41)
  • Leszek Wątkowski
Za dwa lata Miasto rozwiąże problem Telewizja Świnoujście
W czwartek, 9 listopada br. w urzędzie miasta prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz podpisał stosowne dokumenty umowy z wykonawcą – firmą Mirbud S.A. reprezentowaną przez dyrektora technicznego Krzysztofa Michułka ze Skierniewic, na budowę przedszkola miejskiego przy ulicy Bydgoskiej w Świnoujściu. Tym samym Miasto powinno rozwiązać problem z brakiem miejsc dla dzieci w wieku przedszkolnym. Przedszkole zostanie wybudowane dla 200 dzieci, będzie przedszkolem integracyjnym. W budynku będzie 8 sal dydaktycznych, każda z dostępem do szatni i łazienką dla dzieci, duża sala gimnastyczna z widownią na około 200 miejsc i pomieszczeniem magazynowym, sala rehabilitacyjna, gabinety logopedyczny i dydaktyczno-terapeutyczny, sala komputerowa oraz całe niezbędne zaplecze gospodarcze.

Przy budynku powstanie boisko do gier zabawowych, usypana zostanie górka saneczkowa. Do tego mała architektura, ogród letni i zimowy, wydzielone strefy dla różnych grup wiekowych, pomieszczenie na wózki, zabawki zewnętrzne i parking.  Ta sama firma budowlana zmodernizuje i rozbuduje ulicę Bydgoską, od skrzyżowania z ulicą Gdańską. Na ponad 600 metrach zostanie ułożona nowa nawierzchnia, chodniki i ścieżka rowerowa. Ulica otrzyma nowe oświetlenie, kanalizację deszczową i inne niezbędne urządzenia infrastruktury technicznej. Koszt całej inwestycji zamknie się kwotą blisko 20 milionów złotych. Za dwa tygodnie Miasto przekaże wykonawcy plac budowy, natomiast wykonawca będzie miał 17 miesięcy na realizację podpisanego kontraktu budowlanego.

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe