Niepodległościowy Parkrun

  • 13.11.2017, 14:00
  • Leszek Wątkowski
Niepodległościowy Parkrun Telewizja Świnoujście
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Świnoujściu rozpoczęły się na sportowo, dokładnie z Parkrunem już od godziny 9.00 w Parku Zdrojowym przy ul. Bolesława Chrobrego. W sobotę 11 listopada br. aura nie rozpieszczała biegaczy, bo temperatura powietrza nie przekraczała 5 stopni Celsjusza, do tego wszystkim towarzyszył zimny wiatr. Dla prawdziwych pasjonatów nie ma jednak złej pogody i w ilości blisko 200 osobowej stawili się na linii startu, do 70 świątecznego Parkrunu. Imprezie towarzyszył prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz wraz z zastępcą Pawłem Sujką i sekretarzem Miasta Iwoną Szkopińską. Bieganie poprzedziła wspólna rozgrzewka, po której prezydent Świnoujścia życzył tylko sportowych sukcesów i dał sygnał biegaczom do startu na pięć kilometrów, jesiennymi alejami parkowymi.

Średnio po ponad 20 minutach od startu, pierwsi biegacze byli już na mecie, gdzie czekały na nich gratulacje i 150 okolicznościowych medali ufundowanych przez prezydenta Świnoujścia. W kategorii: mężczyźni najszybciej trasę zaliczyli: Robert Derda (19:58), Damian Mikiewicz (20:05) i Mirosław Zygmunt (z czasem 20:37). Do najszybszych pań w sobotniej imprezie należały: Karolina Romańska (z czasem 23:04), Dominika Poppel (23:36) i Agnieszka Jarnutowska (23:47) Wyżej wymienieni biegacze uhonorowani zostali pięknymi pucharami. Impreza biegowa w parku zakończyła się wspólnym słodkim poczęstunkiem. Należy dodać, że 70 Parkrun z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości był imprezą rekordową pod względem frekwencji. Kolejna impreza biegowa już w sobotę, 18 listopada br. o godzinie 9.00 w Parku Zdrojowym przy ul. Bolesława Chrobrego.

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe