Rocznicowe świętowanie w Świnoujściu

  • 13.11.2017, 13:30 (aktualizacja 14.11.2017 12:52)
  • Leszek Wątkowski
Rocznicowe świętowanie w Świnoujściu Telewizja Świnoujście
W sobotę, 11 listopada br. w Świnoujściu odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości. O godzinie 10.00 w kościele pw. Chrystusa Króla odbyła się uroczysta msza święta za Ojczyznę. Po godzinie 11 na Placu Słowiańskim, przy pomniku Bohaterom Walk o Niepodległość Rzeczpospolitej, odbyła się uroczysta 49 sesja Rady Miasta Świnoujścia. Była to sesja nietypowa od tych które zazwyczaj odbywają się w Urzędzie Miasta, bo uczestniczyła w niej obok radnych, kompania honorowa Komendy Portu Wojennego, Orkiestra Wojskowa, liczne poczty sztandarowe, przedstawiciele zakładów pracy, kombatanci i młodzież.

Okolicznościowe przemówienie wygłosił przewodniczący Rady Miasta Dariusz Śliwiński, oraz prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. Po patriotycznych przemówieniach, delegacje uczestniczące w obchodach Narodowego Święta Niepodległości złożyły pod pomnikiem wiązanki kwiatów. Dalsza część uroczystości, w formie Festynu Rodzinnego odbyła się na Placu Wolności, gdzie odbył się koncert Orkiestry Wojskowej. Po koncercie muzyczne i konkursowe atrakcje dla wszystkich przygotowali pracownicy Miejskiego Domu Kultury. M.in. było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych wraz z chórem Kantylena i wspólna degustacja wojskowej grochówki przygotowanej przez kucharzy z Komendy Portu Wojennego. Mimo przenikliwego listopadowego chłodu, frekwencja do wspólnego świętowania należała do wysokiej.

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe