Z archiwum Telewizji – Stella Maris – 09.09.1996

  • 22.11.2017, 11:55 (aktualizacja 22.11.2017 18:19)
Z archiwum Telewizji – Stella Maris – 09.09.1996 Telewizja Świnoujście
W dawnym Klubie Marynarza przy Wybrzeżu Władysława IV obok funkcji hotelowej dla marynarzy oczekującej wyjścia w morze istniała także kawiarnia, salka sportowa, telewizyjna i czytelnia. Osobną sprawą, ale równie ważną była opieka duchowa. Dzięki staraniom księdza Olafa Kwapisa w jednym z pomieszczeń klubowych powstała Kaplica Morska Stella Maris. Remontu i wystroju kaplicy dokonał znany świnoujski artysta Tadeusz Zieliński.

9 września 1996 roku Kaplica Morska Stella Maris została poświecona przez metropolitę szczecińsko-kamieńskiego arcybiskupa Mariana Przykuckiego. Dziś po Klubie Marynarza i kaplicy pozostały tylko wspomnienia.

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe