Konferencja prasowa prezydenta Świnoujścia.

  • 1.12.2017, 15:21 (aktualizacja 01.12.2017 18:48)
Konferencja prasowa prezydenta Świnoujścia. Telewizja Świnoujście Tomasz Sawicki
W czwartek, 30 listopada br. w sali Urzędu Miasta odbyła się konferencja prasowa prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza z udziałem zastępców: Barbary Michalskiej i Pawła Sujki oraz skarbnika Miasta Iwony Góreckiej -Sęczek. Tematem wiodącym konferencji było ogólne przedstawienie najważniejszych punktów założeń do budżetu Miasta na rok 2018.

Budżet zgodnie z procedurą musi zostać jeszcze przyjęty w formie uchwały przez Radę Miasta, co ma nastąpić na sesji zaplanowanej na 14 grudnia br. Prezydent pochwalił się, że Świnoujście zdecydowanie wygrało ostatni ranking przygotowany przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”, a dotyczący zdolności kredytowej i wiarygodności finansowej samorządów. Ranking opracowali pracownicy naukowi Uniwersytetu Warszawskiego pod przewodnictwem prof. Pawła Swianiewicza. W kategorii miast na prawach powiatu, a w kraju jest 66 miast w tym statusie, Świnoujście zajęło I miejsce. Prezydent potwierdził też, że po raz pierwszy w historii Miasta, przyszłoroczny budżet jest imponujący i wynosi ponad 480 milionów złotych, dlatego też zdecydował, że imponująca będzie też kwota przeznaczona na dalszy rozwój inwestycyjny, bo wynieść ma aż 220 milionów złotych!  W dalszej części konferencji prezydent odniósł się do wzrostu środków z działalności OSiR „Wyspiarz” i wraz z zastępczynią B. Michalską powrócił do mętnego artykułu zamieszczonego w dniu 27 listopada br. w wydaniu terenowym Gazety Wyborczej, na temat tunelu pod Świną. Konferencja zakończyła się pytaniami i odpowiedziami udzielonymi obecnym na konferencji dziennikarzom.

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pasażerka od 20 lat
Pasażerka od 20 lat 2.12.2017, 15:57
Pewnie te nowe autobusy które mają być zakupione w przyszłym roku dla komunikacji autobusowej będą to wielkie landary, które nie mieszczą się w żaden sposób na zatłoczone i wąskie jezdnie miasta? Wiem, że ani p. Prezydent ani jego zastępcy i inni decyzyjni urzędnicy, nawet p. Dyrektor K.A> nie jeżdżą miejskimi autobusami, to nie wiedzą ile muszą się nagimnastykować kierowcy, żeby bezkolizyjnie taką landarą manewrować. Może należałoby zakupić jakieś mniejsze (krótsze) autobusy (busy) tym bardziej, że są miesiące i godziny, gdzie tymi landarami jeździ kilka osób, lub po prostu landary wożą powietrze! I jeszcze jedna uwaga. Należałoby każdy z autobusów wyposażyć w biletomaty. Teraz jak w latach 70-tych biletami - ich sprzedażą zajmują się kierowcy, co ZAWSZE opóźnia przyjazd autobusu na dany przystanek, na którym to wypisano co do minuty rozkład jazdy!
ekonom
ekonom 2.12.2017, 08:13
Zastępczyni p. Michalska twierdzi, że samorządowcy planując inwestycje i mając na nie fundusze, borykają się z brakiem firm wykonawczych. Zatem nie należy spodziewać się, że nawet połowa zaplanowanych inwestycji w mieście na 2018 rok nie zostanie wykonana. Może nie należy w każdym przetargu na wykonanie zadania kierować się jako nadrzędnym celem najniższą ceną za wykonawstwo danej inwestycji? Przypominam także p. zastępczyni Michalskiej, że ciągle powstaje nowa lista realizacji inwestycji w mieście, (i dobrze) ale należy doprowadzić do końca te już dawno rozpoczęte i realizowane w tzw. etapach jak Park Zdrojowy, który od wielu lat oczekuje na zakończenie! Życzę żeby choć w 60% udało się wykonać zaplanowane wykonanie inwestycyjne z tej olbrzymiej kwoty 220 milionów!
Bożena
Bożena 2.12.2017, 15:32
Właśnie Pani Prezydent, o Parku Zdrojowym Miasto zapomniało? Czy na coś czeka? Przecież jest to inwestycja jeszcze nie skończona!
Andrzej
Andrzej 1.12.2017, 23:33
Mieszkańcy dziękują za budżet na 2018 . Dobra robota. Czekamy na realizację.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 1.12.2017, 21:06
Te deklarowane przez prezydenta 220 milionów złotych na miejskie inwestycje w roku 2018 robi wrażenie. Mam nadzieję, że każda złotówka z tego budżetu zostanie przemyślanie i dobrze wydana, bo służyć ma wszystkim mieszkańcom i gościom miasta.
Struzik
Struzik 1.12.2017, 20:20
Gratulacje dla całego zarządu , kompetencja i pełny profesjonalizm. Jestem spokojny o los naszego miasta którym kieruje Pan Żmurkiewicz i jego współpracownicy.

Pozostałe