Temat Tygodnia – środa, 6 grudnia br.

Temat Tygodnia – środa, 6 grudnia br. Telewizja Świnoujście Tomasz
Mimo wielu spotkań, narad, wydanych oświadczeń, ministerialnych zapewnień, mimo podpisanego listu intencyjnego między Grupą Mars i Orlen, ciągle brak jest jasnych klarownych decyzji, co do dalszego funkcjonowania zakładu Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” w Świnoujściu.

Może uda się więcej dowiedzieć o przyszłości świnoujskiej

remontówki po nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujściu, która zwołana została na poniedziałek, 11 grudnia. W tych ostatnich gorących godzinach, w gąszczu zawiłych tematów związanych z MSR, na czele delegacji świnoujskiego samorządu i związków zawodowych do stolicy województwa udał się przewodniczący Rady Miasta Dariusz Śliwiński – gość programu Temat Tygodnia.

 

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Portowiec
Portowiec 8.12.2017, 08:29
Panie przewodniczący, po co krytykować bałagan w szczecińskiej Gryfii, wystarczy zajrzeć na teren waszego portu. Rozumiem, że tam jest wszystko cacy?
czytelnik
czytelnik 7.12.2017, 08:11
FORBES - 30.09.2013 pisał: Morska Stocznia Remontowa "Gryfia" ma się specjalizować w remontach i przebudowie statków oraz wytwarzaniu konstrukcji dla przemysłu. Kapitał własny nowej spółki wyniesie 67,9 mln zł, suma bilansowa - 122,8 mln zł. Docelowy poziom przychodów przekroczyć ma 200 mln zł.

Planom konsolidacji sprzeciwiali się pracownicy MSR. W referendum opowiedzieli się przeciwko konsolidacji. Radni Świnoujścia zaś apelowali do najwyższych władz państwa o wstrzymanie konsolidacji. Obawiali się o zabezpieczenie interesów pracowników stoczni w Świnoujściu oraz pracowników licznych firm kooperujących z tym zakładem.
mar.
mar. 6.12.2017, 20:40
Trzeba zrobić wszystko żeby naszą Stocznię wyrwać z pazurów szczecińskich łupieżców !
Karol
Karol 6.12.2017, 19:46
Panie Śliwiński, przecież to nie kto inny w 2013 roku tylko PO była za konsolidacją stoczni, nawet pana koleżanka Żmuda będąca posłanką piała peany jak to dobrze będzie naszej MSR w połączeniu z Gryfią Szczecin!
Wiktor
Wiktor 6.12.2017, 23:10
Radni PO nie byli za konsolidacja. nawetvdzowilo mnie to wtedy

Pozostałe