Temat Tygodnia – środa, 21.02.br.

  • 21.02.2018, 14:34 (aktualizacja 23.02.2018 18:31)
Temat Tygodnia – środa, 21.02.br. Telewizja Świnoujście
Dziś w programie sprawy związane z poszukiwaniem pracy przez Ukraińców i pracodawców którzy taką pracę tu, na miejscu oferują. Bezrobocie w Świnoujściu w grudniu 2017 roku było najniższe w województwie zachodniopomorskim w wynosiło 5,1 procent. Takie dane z Powiatowego Urzędu Pracy nie napawają radością pracodawców, gdyż do wykonania zadań hotelowo-gastronomicznych, remontowo-budowlanych i innych związanych z funkcjonowaniem firm, zmuszeni są zatrudniać fachowców z miejscowości odległych od Świnoujścia o tysiące kilometrów.

Czy świnoujski rynek pracy dla obywateli z Ukrainy jest ciągle atrakcyjny? Co służy a co hamuje jego rozwój? Na te i inne pytania odpowiada gość programu Jacek Piechota prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej.

- W końcu 2016 roku na emigracji przebywało ponad 2,5 mln Polaków. To o 4,7 procenta więcej niż rok wcześniej - podał Główny Urząd Statystyczny. Dla przykładu, liczba Polaków w Wielkiej Brytanii przekroczyła już milion. Spośród krajów UE, najwięcej polskich emigrantów przebywało w Wielkiej Brytanii (788 tys.), Niemczech (687 tys.), Holandii (116 tys.) oraz w Irlandii (112 tys.). "W 2016 r. odnotowano znaczący wzrost liczby Polaków przebywających w Wielkiej Brytanii oraz w Niemczech. W przypadku Wielkiej Brytanii w porównaniu do 2015 r. odnotowano wzrost o 68 tys. z kolei w Niemczech liczba przebywających Polaków zwiększyła się o 32 tys.  Wzrost liczby przebywających czasowo Polaków zaobserwowano również w innych krajach UE - Austrii, Belgii, Danii, Holandii, Irlandii i Szwecji"- podaje GUS.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe