Samorządowy Program Informacyjny - luty 2018.

Samorządowy Program Informacyjny - luty 2018. Telewizja Świnoujście
Gość programu prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz odniósł się do niektórych spraw które radni poruszyli w wypowiedziach, interpelacjach i zapytaniach podczas czwartkowej, 22 lutego br. 54 sesji Rady Miasta Świnoujście. Prezydent w programie mówił m.in. o innych ważnych decyzjach, czy wcześniej podjętych działaniach inwestycyjnych zatwierdzonych przez Radę Miasta.

Z programu dowiemy się również ile pieniędzy prezydent miasta przeznaczył jako nagrody dla urzędników i swoich najbliższych współpracowników. Dowiemy się także ile i od kogo Janusz Żmurkiewicz otrzymał nagród pieniężnych. Prezydent miasta stary ale jary! Ponoć są starsi i nieźle sobie radzą! Więcej dowiemy się z programu. Zapraszamy! 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zachodnia
zachodnia 28.02.2018, 14:54
Jeśli chodzi o te krzaczory przy wydmach, to jak najbardziej jestem a ich wycięciem. wreszcie przestaną być szczalną i sralnią. No i otworzy się widok na plaże i morze, tak jak to było przed wojną i trochę po niej. wolę to, niż te krzaczory. Ci sami, którzy teraz krzyczą "ratujmy drzewa", jeszcze nie dawno krzyczeli "zróbcie coś zz tą sikalnia, bo w lecie przejść nie można"
szary człowieczek
szary człowieczek 25.02.2018, 10:29
Z ciekawością wysłuchałem tej wypowiedzi. Z całym szacunkiem dla dokonań Pana Prezydenta (który miał i ma mój głos) - jestem jednak za umiarkowanym rozwojem miasta. Mamy uzdrowiskowe (póki co) miasto, prawie 40 tysięczne, i takim niech zostanie. Jednak o tych kontenerowych projektach trzeba krzyczeć, aby nie obudzić się z przysłowiową "ręką w nocniku". Tak, jak to się stało z tym przeładunkiem siarki - cichcem, nocą, dokonanym. Szczęściem dla miasta okazuje się ta rura gazowa Nordstramu, która płytko położona, ogranicza automatycznie tonaż przyjmowanych przez port statków. Hamując tym samych apetyty "huraoptymistów" rozwojowych. Zajmijmy się poprawą infrastruktury lokalnej, gdzie tyle jeszcze do zrobienia.
inż.optymista
inż.optymista 25.02.2018, 11:20
Nie bardzo rozumiem co miał zakontraktowany przeładunek siarki (towar!) z pomysłem budowy terminala kontenerowego? Setki razy było i jest mówione (nie rozumie tego też miejscowe SLD), że nie ma jeszcze żadnych planów, nie ma ujawnionych najważniejszych spraw w tym temacie: kto wyłoży olbrzymie środki które sfinansują ten pomysł i kto będzie inwestorem tego tego terminala? Zatem spokojnie, nie widzę na dziś żadnych "katastroficznych" wydarzeń. Miasto planowo powinno rozwijać się uzdrowiskowo, turystycznie i przemysłowo.
szary człowieczek
szary człowieczek 2.03.2018, 19:31
Przeładunku siarki dokonano cichcem, nocą, naruszając normy bezpieczeństwa, jak i status uzdrowiska. Istnieje więc obawa, że podobnie będzie i z terminalem kontenerowym - stawiając mieszkańców przed faktem dokonanym, coś tam obiecując na otarcie łez. A czy to alarmuje SLD, PCK, czy też PKP - nie ma znaczenia, ważne aby wyczulić mieszkańców na możliwość manipulacji, jakich nie skąpią nam rządzący..
wyborca
wyborca 24.02.2018, 22:21
panie prezydencie :) jeden z pana przymiotów to również zręczne dobieranie faktów, żeby nie mówić manipulowanie :)))
Jolka
Jolka 24.02.2018, 20:00
Łabędzi śpiew rudej. Jeszcze trochę OSiR się kłania.
Ładny
Ładny 24.02.2018, 15:00
Jak zwykle radni SLD nie zorientowani najpierw w sprawie tarczy teraz z drzew. Te informacje są im znane czemu udają zdziwionych i niby zatroskanych. Brak pomysłów, potrafią tylko straszyć a bać to się trzeba ich.
Wacław Rylski
Wacław Rylski 24.02.2018, 12:58
Dużo przekonywujących i rzetelnych informacji przekazał prezydent w sprawie rozwoju miasta połączonych niestety z wycinką drzew, niezbędnych drzew pod zaplanowane inwestycje. Żaden przecież szaleniec nie biega z piłą motorową po parkach, ulicach i wydmach i wycina wszystko jak leci! O co chodzi teraz radnym, gdy głosowali nad inwestycjami w mieście? czyżby te inwestycje miały powstać na czubkach sosen, topoli, czy między konarami drzew? Co za obłuda radnej Agaty i Szytki - "obrońców ludu i miejskiej przyrody"
Robert
Robert 23.02.2018, 23:17
Czasy Piętaszka z bezludnej wyspy pozostały tylko w literaturze, ma pan rację prezydencie twierdząc, że jak miasto ma się rozwijać to i część drzew trzeba wykosić, bo ja również nie widziałem by jakiekolwiek inwestycje budowane były między drzewami.
Alexander
Alexander 23.02.2018, 22:02
Nie rozumiem tej napinki lewicowych. Nie wiem do czego dążą takimi a nie innymi działaniami i robieniem zamętu. Gadane to za mało by przekonać ludzi, liczą się fakty. Powodzenia w działaniach panie Prezydencie
Katarzyna
Katarzyna 23.02.2018, 20:46
Super rozmowa gratuluję obu Panom. W pełni podzielam i popieram poglądy Pana Prezydenta. Życzę sukcesów w kolejnych wyborach.
Miki
Miki 23.02.2018, 19:36
Panie Prezydencie nie ma się czym przejmować, jeszcze tylko 8 miesięcy i wszyscy odetchniemy od tych lewusów i to na zawsze!!!!

Pozostałe