Temat Tygodnia - środa, 07.03. br.

  • 7.03.2018, 14:32 (aktualizacja 07.03.2018 15:59)
  • Leszek Wątkowski
Temat Tygodnia - środa, 07.03. br. Telewizja Świnoujście
Polityczne pożegnania z partią czy organizacją bywają tak różne jak różni są politycy, którzy się na to decydują. I choć polityczne stwierdzenie typu: Nigdy, nie mów nigdy, nie przystoi tym wytrawnym i rasowym politykom, to zawsze, taki przynajmniej większość wyraża pogląd – odchodzić powinno się z klasą! Niedawno przewodnicząca .Nowoczesnej Dorota Konkolewska podjęła decyzję o zakończeniu działalności partii w Świnoujściu informując stosowne struktury partyjne.

W tej sytuacji, dziś jeszcze nie wiadomo, czy biuro poselskie, szczecińskiego posła Piotra Misiło, które było jednocześnie siedzibą partii w Świnoujściu nie zostanie zlikwidowane. O podjętej ostatecznej decyzji, w programie Temat Tygodnia rozmawiamy z b. przewodniczącą Nowoczesnej Dorotą Konkolewską. Zapraszamy!

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Janek Wolin
Janek Wolin 14.03.2018, 09:54
Ale numer.
Plusów i minusów jest więcej niż zdobyły wszystkie audycje razem wzięte w ciągu kilku lat. Komuś zależy na popularnosci?
inni
inni 14.03.2018, 11:33
Ktoś na siłę próbuje deprecjonować Panią Dorotę, a inni się z tym nie zgadzają i w taki sposób wyrażają swoją dezaprobatę.
Janek Wolin
Janek Wolin 14.03.2018, 15:00
Albo ktoś na siłę usiłuje zagłuszyć głos suwerena.
Tak, czy inaczej sukces łapek jest spektakularny.
UMJ
UMJ 13.03.2018, 19:42
Niestety głosowałam na Nowoczesną w wyborach z powodu mądrych i doświadczonych osób które w niej były w naszym województwie. Niestety pod kierownictwem pana Misiło większość z nich zrezygnowała a struktury zaczęły się sypać.

Już w 2016 roku odeszła pani Karolina Beyer, doktor ekonomii, pracownik naukowy wydziału nauk ekonomicznych i zarządzania na Uniwersytecie Szczecińskim, rzecznik partii. Wcześniej zachodniopomorską Nowoczesną opuściła jedna trzecia zarządu: pan Rafał Zahorski, wiceprzewodniczący partii oraz Dariusz Graj i Artur Sarbinowski. Powód: styl kierowania partią przez Piotra Misiło.

Zamiast nich w szczecińskim kole Północ szefem został Tomasz Szybowski (kiedyś działał w Unii Wolności) a wiceszefową jest Ewa Milczarek (działała w młodzieżówce SLD i w SLD).

Pani Konkolewska była wiceprzewodniczącą zarządu regionu i aktywną stronniczką tego pana. W październiku 2017 roku aby ratować to co pozostało z Nowoczesnej w Zachodniopomorskim województwem zaczął kierować poseł Radosław Lubczyk a co za tym idzie swoje wpływy w województwie straciła pani Konkolewska. W listopadzie 2017 roku przestała także pełnić funkcję przewodniczącej koła Nowoczesnej w Świnoujściu.
zorientowany
zorientowany 13.03.2018, 19:55
Próbujesz się przedstawić jako osoba zorientowana, ale czytają twój wpis nasuwa mi się powiedzenie ks. Józefa Tischnera cyt.:"Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i gówno prawda", i to co napisałeś to niestety jest ta trzecia prawda. A tu nie miejsce aby to dalej roztrząsać.
Taka tam
Taka tam 13.03.2018, 22:33
Styl odpowiedzi Piotra M. Cytaty wyrwane z kontekstu, nie oddające rzeczywistych intencji autora, dopasowane do własnych potrzeb, ale mające zasugerować interlokutorowi oczytanie i wiedzę wypowiadającego się mądrali. Żenada.
inni
inni 14.03.2018, 11:37
Żenujące to jest używanie wyrazów bardziej pasujących do krzyżówki, niż do zwykłego komentarza. Każdy ma prawo do własnej interpretacji zaistniałych zdarzeń, ale nie musi jej narzucać innym, bo ci nie muszą się z nią zgadzać. Tyle.
czytelnik
czytelnik 13.03.2018, 08:47
Widziałem tu przez dwa dni komentarze "królika" negatywnie oceniające komentarze "Alicji" ale jakoś dziwnym trafem zniknęły. Czyli jednych można obrażać prostackimi komentarzami, a innych "trafnymi" już nie. No to tyle jeśli chodzi o obiektywizm.
Królik
Królik 13.03.2018, 14:59
Idź do lekarza od oczu.
Alicja
Alicja 10.03.2018, 22:54
Przypomnę, w jaki sposób redaktor przedstawił rozmówczynię. Dorota Konkolewska, była przewodnicząca. To jest jej jedyny sukces życiowy, podobnie jak Jarosław, zawsze będzie byłą przewodniczącą, tak jak tamten jest byłym premierem.
królik
królik 11.03.2018, 11:24
Alicja z "krainy niebytu inteligencji", z permanentnym brakiem percepcji danych, nie potrafiąca oddzielić różnych dziedzin życia. Współczuję, ale taki stan umysłu można leczyć. Polecam konsultacje u psychologa.
Alicja
Alicja 11.03.2018, 12:58
Wskaż mi tych, do których chodzisz. Są słabi, Tobie nie pomogli.
Zdrowia życzę, bo w tym jadzie toniesz.
królik
królik 11.03.2018, 19:29
Prawda zabolała. Brak umiejętności słuchania i czytania ze zrozumieniem widać ewidentnie, a co się z tym wiąże brak umiejętności logicznego myślenia i argumentowania. We wszystkich wpisach "Alicji" widać zawiść. A propos sprzątać też trzeba umieć, a tobie nawet tej podstawowej wiedzy i umiejętności brakuje.
Alicja
Alicja 11.03.2018, 20:53
Zawiść?
O co?
O bycie byłą przewodniczącą?
królik
królik 11.03.2018, 22:09
Alicja nie kompromituj się już, bo tu nie miejsce na omówienie tematu którego dalej nie rozumiesz.
Konrad
Konrad 11.03.2018, 10:00
Jakaś zazdrośnica z ciebie, do tego zapewne twoja działalność i społeczne poświęcanie dla i na potrzeby innych, zaczyna się i kończy na wklepywani takich nic nie znaczących banałów w internecie Ceniłem, cenię i podziwiam za to co robi pani Konkolewska.
Alicja
Alicja 11.03.2018, 13:02
Każda osoba prowadząca działalność publiczną musi liczyć się z ocenianiem przez innych.
Jeśli jej się to nie podoba, może realizować się na kasie w dyskontach, czy też kopać tunel.
Dla polityki żadna strata, dla miasta dobra wiadomość, przyjdziemy i posprzątamy bałagan jaki robi.
gość
gość 11.03.2018, 22:25
Alicja masz jakieś rozdwojenie jaźni, czy przyzwyczajenia z PRL-u, cyt.;" przyjdziemy", "posprzątamy", ty i jaka "banda" nieudaczników. Nie rozśmieszaj i się nie ośmieszaj.
OBSERWATOR
OBSERWATOR 9.03.2018, 16:55
Jak zwykle merytorycznie ale też szczerze i odważnie bo mówienie o powodach opuszczenia N. wymaga odwagi ! Zresztą wszyscy wiemy że członek każdej partii jest przede wszystkim wierny partii i realizuje jej cele często nie mające nic wspólnego z dobrem lokalnych mieszkańców! Dlatego przed podjęciem właściwej decyzji trzeba głęboko zastanowić się na ile możemy zaufać ludziom zależnych od politycznych aparatczyków ulokowanych często na ciepłych posadach! Wielki szacun p.Prezes bo po raz kolejny nie zawiodła Pani naszego zaufania ! Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia !!! Nasze miasto zawsze potrzebowało uczciwych i niezależnych ludzi ale teraz zapotrzebowanie jest jeszcze większe !!!
Mercury
Mercury 8.03.2018, 21:31
Pani Konkolewska jest osobą energiczna, doskonale znająca realia miasta, do tego z realnymi pomysłami na dalszy, dobry rozwój miasta. Wierzę, że zapewne nie zajmie się teraz uprawą ogrodu działkowego i sadzeniem kwiatków:)
słuchacz
słuchacz 8.03.2018, 09:43
Z treści komentarzy wnioskuję, że nie wszyscy wsłuchali się w wypowiedź Pani Konkolewskiej. W skrócie: odniosłem wrażenie, że nie można firmować swoim nazwiskiem i pozycją zawodową osób (z zarządu województwa .N) które na to nie zasługują ( stąd odejście z.N), to po pierwsze. A po drugie, że ludzie w Świnoujściu związani do tej pory z .N nie rezygnują z walki o lepiej zarządzane i "normalniejsze", a zarazem nowocześniejsze Świnoujście. Mam nadzieję, że uda im się wprowadzić paru nowych radnych do RM i będą mieli znaczący wpływ na przyszłość naszego miasta. Tyle i aż tyle.
Krzycho
Krzycho 8.03.2018, 08:24
Bo trzeba wiedzieć kiedy i z kulturą ze sceny politycznej zejść. Na pewno pani Konkolewska zostanie szybko "zagospodarowana przez inne polityczne gremium. Polityka nie znosi pustki.
partyzant
partyzant 7.03.2018, 20:43
Ja tam po nowoczesnych czy zapyziałych, czerwonych i zielonych płakać nie będę, niech się wybierają sami, bez mojego udziału!
Radomski
Radomski 7.03.2018, 20:26
Zanim sie rozkręcili, to sie zwinęli :( Ponton w natarciu!
GF
GF 7.03.2018, 19:54
To z tej informacji zaciesza się polityczna konkurencja bo teraz mają dla mniejszej ilości do podziału wyborczy tort. Powodzenia pani Doroto, mogła być pani liczącą się w politycznej układance osobistością???? Zapowiada się cikawa walka wyborcza
Zbyszek
Zbyszek 7.03.2018, 19:41
Nie bardzo rozumiem co mają przepychanki w Nowoczesnej w Szczecinie i Koszalinie, na decyzję w sprawie dalszej działalności Nowoczesnej w Świnoujściu? Czy ww. miejscowościach Nowoczesna zaprzestaje też działalności?
Nie nowoczesna
Nie nowoczesna 7.03.2018, 18:14
Smutne,że polityka stala się trampoliną do osobistego interesu.Teraz kiedy już wszystko uzgodnione i partia wręcz niewygodna to ją porzuca.
morka
morka 7.03.2018, 17:52
KTO NASTĘPNY? (A)
Elżbieta M.
Elżbieta M. 7.03.2018, 17:51
A zapowiadało się tak dobrze. Miała być walka o przywrócenie normalności, miała być walka o inne Świnoujście. Jest klapa. Gdyby ktoś mi powiedział, że już nie ma na czele p. Konkolewskiej i Nowoczesnej nigdy bym w to nie uwierzyła! Szkoda, można było powalczyć!
Helena
Helena 7.03.2018, 17:32
Myślałam, że Nowoczesna przynajmniej odegra czołową rolę w wyborach samorządowych! Pani Doroto nie można tak szybko się poddawać! To jesteśmy skazani na komunistów czy kolejną partię Pomieczyńskiego???

Pozostałe