Samorządowy Program Informacyjny - marzec 2018

  • 6.04.2018, 14:06 (aktualizacja 06.04.2018 17:00)
Samorządowy Program Informacyjny - marzec 2018 Telewizja Świnoujście
Gość programu samorządowego - prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz, na początku programu wspominał swoje urlopowe wojaże, twierdząć, że musimy jeszcze dużo pracować nad wizerunkiem miasta, inwestycjami i atrakcjami nie tylko dla turystów ale także dla mieszkańców.

Prezydent odniósł sie także to aktualnych spraw i tematów którymi w ostatnim okresie żyje miasto i jego mieszkańcy. Niebawem ruszą miejskie inwestycje rozwojowe, drogowe i budowlane. Prezydent mówił również o finansowaniu tunelu, finansowaniu przez marszałka województwa, promenady w Świnoujściu i remontu Wojska Polskiego, oraz inwestycji przy ulicy Bydgoskiej. Więcej informacji w Samorządowym Programie Informacyjnym. Zapraszamy!

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dobrze zorientowany
dobrze zorientowany 12.04.2018, 14:29
Z tego co wiem PiS nie ogłosił kandydata na prezydenta....Nastąpi to po ogłoszeniu kandydata na prezydenta Szczecina.
łukasz
łukasz 8.04.2018, 16:51
Gratuluję Panie Prezydencie jasnych mądrych poglądów służących miastu i jego mieszkańcom. W pełni Pana popieram proszę startować sukces ma Pan gwarntowany.
Irena
Irena 8.04.2018, 13:44
Rozumie,ze czas wyborczy ma swoje prawa,wielokrotnie jest to zenujacy obraz,dlatego nie warto zajmowac sie populizmem ,pomowieniami i zlosliwosciami,bo tak jak powiedzial p.prezydent Zmurkiewicz jest jeszcze wiele do zrobienia...i tutaj mialabym kilka uwag....Czy to, bedzie nowym prezydentem,obecny p.prezydent czy zupelnie ktos inny....oczekiwalabym aby umial wspolpracowac z innymi ludzmi,ktorzy maja dobre pomysly i wizje przyszlosciowe ,otwarci tez na ludzi mlodych ale i emerytow...nie robiac tylko sypialni dla ludzi starszych i malkontentow.,oraz turystow niemieckich...Bo co maja mieszkancy Swinoujscia z tego ,ze miasto sie bogaci? dobry gospodarz miasta wg mnie powinien zadbac o wszystkie grupy spoleczne i wiekowe ....rozwoj ,edukacja,zdrowie ale i zabawa. Mieszkancy powinni odczuc ze sie o nich pamieta i dba....Np.centrum rozrywki,restauracje,bary,dyskoteki...maja prawo do zabawy i glosnej muzyki czy centrum edukacyjne,aby wspomoc i kierowac mlodymi ludzmi.....Inni potrzebuja np. wsparcie od sluzby zdrowia np.emeryci ale nie tylko...powinni otrzymac pakiety na fizjo i inne zabiegi czesc darmowych a czesc znizkowa,szpital napewno wymaga wiekszych nakladow, zatrudnienia wiekszej ilosci specjalistow i nie tylko,poszerzenia w dziedzinie wszelkiej specjalnosci..aby mieszkancy mieli przekonanie ze w razie potrzeby moga liczyc na pomoc a nie na wycieczki do innych miast na leczenie i operacje.Swinoujscie wspaniale sie sie rozwija ale nigdy nie jest tak,ze nie moze byc lepiej...Co z wszelkimi budami ktore strasza i szpeca...np.rog przy P.Wolnosci /za bylym kinem Rybak/ gdzie sa przpadkowe budy i bardzo psuja estetyke tego miejsca, czy np .rog Matejki a Kollataja,takie mozliwosci,miejsca wiele a stoi tam rudera obskurna po bylej "Biedronce"...przykladow jest wiele....Zawsze interesowala mnie kwestia np.sklepu rybnego na przeciwko Poczty...taka klitka w miescie portowym,gdzie priorytetem powiniem byc piekny duzy sklep rybny z barem i mozliwoscia zjedzenia na miejscu potraw z ryb.....To tylko pare prostych rzeczy o ktorych chcialabym wspomniec jako wazne....Inne rzeczy ktore sa robione sa takze istotne ,potrzebne ale wiele pozostalo...i wierze ze uszczesliwiloby to mieszkancow Swinoujscia.Nie mam tu na mysli wszelkich malkontentow...bo to taki polski folklor "nie bo nie"...Powodzenia.
Roman
Roman 8.04.2018, 17:48
P. Ireno, bardzo trafne spostrzeżenia i tematy dla prezydenta jak i radnych, którzy silą się wyszukując tematów. Dodam jeszcze, że ja również jestem zdziwiona, że w portowym mieście, w jego centrum nie można zjeść dobrej smażonej ryby! Handlowcy wychodzą z założenia, że bardziej opłacalne jest prowadzenie szmateksu czy apteki jak smażalni ryb z prawdziwego zdarzenia.
Irena
Irena 9.04.2018, 16:44
Ciesze sie ,ze nie jestem osamotniona w swoich uwagach,dziekuje za wsparcie p.Romanie.Prawda ,zapomnialam o tych "szmateksach" sa w miejscach przy glownej ulicy centrum to jest bardzo dziwna i niezrozumiala decyzja decyzja ..jak mozna bylo wydac zgode na cos podobnego!W miejscu powinny byc naprzyklad "Delikatesy" po prawo i lewo wizytowka sklepu i handlu w tym miescie....dosyc tych "Biedronek" i innych tego rodzaju sklepw....Jak bedzie nas wiecej mozemy napisac petycje do p.prezydenta o naszych propozycjach...wierze,ze up.prezydent uwzgledni nasze pomysly w swoich planach.Milego dnia...
Jadwiga
Jadwiga 8.04.2018, 10:10
Cieszę się, że w mieście inwestuje się z budowę przedszkola i Zakładu Opiekuńczego przy ulicy Bydgoskiej, cieszy fakt budowy centrum sportowego przy ul. Gdyńskiej i budowy promenady zdrowia. Wszystko to cieszy, w tym budowanym tempie przy nowych inwestycjach urzędnicy "zapomnieli" o dokończeniu rewitalizacji Parku Zdrojowego, gdzie jest jeszcze sporo do zrobienia i dokończenia, bo wizje i plany Parku w zapowiedziach p. Michalskiej były piękne, były!
OBSERWATOR
OBSERWATOR 7.04.2018, 18:07
Bierzcie przykład cieniasy z rasowego polityka jeżeli umiecie słuchać że zrozumieniem! S(tagnacja) L(ament) D(emontaż) powinno uzbroić się w saperki i już zacząć kopać tunel dla siebie! Nigdy nie osiągnięcie takiego poziomu wyczucia politycznego bo patrzycie na wszystko przez pryzmat własnych korzyści! Każdy kto wysłuchał tego wywiadu doskonale wie kto może kierować rozwojem tego Miasta! Pozdrawiam i życzę powodzenia Panie Prezydencie!
E.Drabik
E.Drabik 7.04.2018, 16:39
Zabieram głos w nawiązaniu do wypowiedzi Prezydenta w sprawie autobusów. Rzadko korzystam z tej formy transportu w mieście, bo dziś zlokalizowane przystanki, do tego rzadka ilość autobusów w godzinie, do tego "wycieczka" dookoła miasta nijak nie jest mi po drodze, dlatego jak zauważył redaktor nawet radni nie jeżdżą tymi autobusami! Jeżdżę swoim samochodem. Panie Prezydencie powiedział pan, że autobus miejski to nie taksówka i pod dom czy firmę nie podjedzie. Autobusy nie podjeżdżają również pod żadną szkołę czy przedszkole w mieście! Można zatem uznać, że autobusy w mieście służą za darmo wycieczkom dla emerytów i dla dzieci (oni nie płacą za przejazdy) Pozostali, gdy np. pada deszcz najlepiej gdy korzystają z własnego środka transportu, bo po wyjściu z autobusy i mając do przejścia ok. 400 metrów do szkoły będę mokra! Zwracam uwagę na fatalne rozwiązanie kursowania autobusów, z tych tras okrężnych może być zadowolona p. Agatowska, bo w tym czasie naładuje swoją komórkę, ale gdy się komuś śpieszy, nigdy, przenigdy nie wsiądzie do miejskiego autobusu! Zamysł był kiedyś taki, że komunikacja miejska ma zminimalizować ilość samochodów prywatnych na ulicach, czy poprzez takie działanie i podejście do sprawy speców do miejskiej komunikacji autobusowej jest to w ogóle możliwe? Nadchodzą ciepłe miesiące, może czas przesiąśćsię na rower?
wiedzący
wiedzący 7.04.2018, 15:16
Aaaa, Jurkiewicz - i wszystko jasne! Kandydat PiS na prezydenta miasta nie może przecież chwalić obecnego prezydenta, który nie przepada za populistką Agatowską, do tego wywodzącą się z partii z którą PiS zawiązywał będzie niebawem wyborczą koalicję!
Tylko nie PIS!
Tylko nie PIS! 7.04.2018, 08:13
radny Jurkiewicz z PISu zazwyczaj chlapie językiem różne takie kolorowe rzeczy, czy należy się tym przejmować i traktować poważnie? Jurkiewicz jako kolejny kandydat na prezydenta miasta musi czymś "zabłysnąć" by znaleźć się choć w niektórych mediach
Tylko PiS
Tylko PiS 7.04.2018, 12:52
radny Jurkiewicz wypunktował prezia , to teraz boli.. oj boli..
Daro
Daro 6.04.2018, 23:20
To jest gospodarz a nie jakaś ruda popierdółka.
Bolo
Bolo 6.04.2018, 20:43
Miasto wraz z komunikacją autobusową powinno zabiegać o zakup nie tych wielkich solarisów, tylko o wiele mniejszych busów. Już teraz nie ma jak poruszać się po mieście, horror będzie w sezonie letnim, część ulic przerobione na deptaki, częśćremontowane, reszta wąziutkie dróżki i do tego te kolubryny solarisy! Życzę powodzenia przewoźnikowi i tym którzy zmuszeni są korzystać z autobusów.
Dobromir
Dobromir 6.04.2018, 20:29
Jak pisowcy obniżą zarobki prezydentów, burmistrzów i wójtów, to ci zwyczajnie zaczną kombinować żeby i tak wyjść na swoje i jeszcze by coś kapnęło najbliższym. Do tego wysokość uposażenia prezydentowi wyznacza Rada Miejska a nie Kaczyński!
danka
danka 6.04.2018, 19:47
p. prezydencie jeszcze wczoraj bilet autobusowy normalny w świnoujściu kosztował 2,60 zł, ulgowy 1,30 czyżby szykował pan podwyżkę biletów?:)
micro
micro 6.04.2018, 19:31
Autobusami miejskimi zacznie jeździć ruda radna, która wymyśliła gniazdo USB teraz będzie mogła naładować sobie telefon, nie może zapomnieć tylko kabelka bo kierowca nie ma ich na wyposażeniu:))
Grzegorz
Grzegorz 6.04.2018, 19:22
Panie Prezydencie nie ma się co oglądać na czerwonych, zielonych czy czarnych i ich wydumanego stękania, trzeba robić to co zostało wcześniej przygotowane. Miasto powinno się rozwijać.

Pozostałe