Samorządowy Program Informacyjny - Listopad 2018

  • 30.11.2018, 17:25 (aktualizacja 30.11.2018 21:45)
Samorządowy Program Informacyjny - Listopad 2018 Telewizja Świnoujście
Zapraszamy do obejrzenia Samorządowego Programu Informacyjnego z udziałem prezydenta Świnoujścia.

Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz podsumowując w samorządzie kolejne mijające 30 dni, skupił się na działalności organizacyjnej Rady Miasta VIII kadencji. Nie zabrakło przy okazji refleksji nad działalnością tzw. opozycji w Radzie Miasta i uwag dotyczących sesji Rady, która odbyła się właśnie w piątek, 30 listopada br. Prezydent zatrzymał się również na kluczowych inwestycjach realizowanych na terenie miasta i sprawie najważniejszej dla prezydenta jak i radnych - budżecie miasta na 2019 rok. Zapraszamy!

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Observer
Observer 2.12.2018, 10:06
Tak trzymać p. Prezydencie, Świnoujście ma się rozwijać i ma być otwartym miastem dla wszystkich nie tylko dla mieszkańców jak to sobie ubzdurała to kandydatka Agatka. Skończyła się kampania wyborcza, ale kandydatka nadal ją prowadzi bawiąc się w podchody, intrygi i mieszanie, teraz w radzie miejskiej! 19 radnych wybrało p. Bartkowiaka na przewodniczącego komisji rewizyjnej, ale wcześniej nie wybrali Agatki na przewodniczącą komisji skarg i petycji, w związku z powyższym p. Bartkowiak ze względu na "własną prośbę" zrezygnował z przyjętej wcześniej funkcji. I gdzie tu jest mądrość i doświadczenie p. Bartkowiaka o którym p. Prezydent mówi? skoro spełnia rozkazy kandydatki, zamiast kierować się dobrem i działalnością rady?
telewidz
telewidz 3.12.2018, 22:02
Coś słabym Observerem jesteś albo specjalnie kłamiesz. Komisja Skarg wybierała swojego przewodniczącego dużo później niż komisja rewizyjna. Oglądałem sesję to wiem. A poza tym tak jak i Komisja Rewizyjna powinna być prowadzona przez opozycję w radzie. Ale radni Żmurkowej koalicji woleli spolegliwą i niedoświadczoną radną Zdybel na przewodniczącą niż bardzo doświadczoną i samodzielną Agatowska, która wody z mózgu nie dałaby sobie zrobić. Dlatego uważam że radny Bartkowiak postąpił słusznie.
Observer
Observer 3.12.2018, 23:23
Co za różnica, czy wcześniej czy też później wybierana była jaka komisja. Bartkowiak zgodził się być przewodniczącym komisji rewizyjnej. Ta doświadczona inaczej i samodzielna gminna polityczka Agatowska zapowiedziała podczas wyborów, że eseldowców nie interesują żadne przewodnictwa w radzie miejskiej, będą natomiast ciężko pracować w komisjach dla ukochanych mieszkańców! Czyżby na sesji 30 listopada polityczka Agatowska ochłonęła po wyborach i zmieniła zdanie, chcąc jednak być przewodniczącą komisji skarg i wniosków, otrzymując tylko 8/20 głosów poparcia? Bartkowiak okazał się polityczną chorągiewką eseldowców, skrupulatnie wypełniając polecenia swojej przykro doświadczonej politycznej guru! I to by było na tyle.
P
P 1.12.2018, 11:15
Pani Halino , przecież decyzja zapadła, teren jest ,wykonawca też jest , kas a jest a to czego nie ma to zgody na wycięcie drzew o słabej wartości i jakości - to jest pokłosie tematu wycinki drzew pod promenadę zdrowia-proszę się nie dziwić takiej sytuacji , atmosfera po tej całej aferze właśnie powoduje taki impas , podobnie jest z budową parkingowca obok Interferie SPA - gdzie jakiś ekolog- mieszkaniec skutecznie zablokował budowę czegoś co jest bardzo potrzebne.
Halina
Halina 1.12.2018, 20:14
Wiem, wiem nadeszły czasy, że zamiast myśleć o wygodzie czy potrzebie ludzi, bardziej dba się o żuczki, żabki, kotki i ptaszki. Tym ekologom proponuję by cofnęli się, odziali w suszone trawy, wleźli na drzewa i tam prowadzili swoją egzystencję! Ręce opadają!
Pronobis
Pronobis 3.12.2018, 11:47
Pani Halino , żabki, żuczki, kotki i ptaszki to Nasi mali przyjaciele i trzeba zrobić tak aby i im i nam było dobrze, Proszę pamiętać ,że nie jesteśmy na tej planecie sami . Pani to zapewne rozumie. Co do drzew na Bydgoskiej to miasto pewnie się do gada w kwestii ich wycięcia , co za tym idzie posadzi w tym miejscu nowe bardziej wartościowe drzewa , które będą w stanie wyprodukować więcej tlenu niż ten drzwostan ,który jest tam obecnie. Ja tylko mam nadzieję ,że służby Pana Prezydenta pracują albo opracowują program zmiany ,żródeł ciepła na bardziej EKO - budowa przyłączy do PEC w tej części miasta to bardzo ważna sprawa - w części osiedla Zachodnie jest bardzo dużo starych instalacji , piece -ludzie palą czym si e da i tu nie chodzi o kary a o rozwiązanie tego problemu . Pozdrawiam Serdecznie.
Halina
Halina 1.12.2018, 08:31
Panie Prezydencie Ośrodek Pielęgnacyjno- Opiekuńczy powinien być wybudowany i funkcjonować już dawno, chyba ktoś przespał sprawę i może okazać się, że będzie jak kiedyś z mostem do Karsiborza. We Fregacie warunki bytowe i techniczne dla pensjonariuszy jak i personelu od kilku lat są FATALNE! Warto by było żeby Pan osobiście lub Pana zastępczyni Michalska częściej tam zaglądała, to może szybciej zapadła by decyzja o budowie nowego Ośrodka, zamiast czekać na ostatnią chwilę! Może należało by zaprosić do Fregaty decydenta z ZDOŚ-u i pokazać te warunki godnego tam pobytu?
D
D 30.11.2018, 23:25
W co przygrywa SLD nie wiedzą oni sami

Pozostałe