Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 18:03

Flota z sukcesem rozpoczęła sezon!

W minioną sobotę, 13 sierpnia br. o godzinie 17.00 odbyła się inauguracja kolejnego, jesiennego sezonu piłkarskiego na wyspach.

Nowy sezon Morski Klub Sportowy Flota Świnoujście prowadzić będzie w klasie okręgowej. Na boisku z syntetyczną nawierzchnią, Flota podejmowała drużynę Klubu Sportowego Sparta – Gryfice. Chwilę przed rozpoczęciem spotkania o rozmowę poprosiliśmy szkoleniowców: Grzegorza Kubasa ze Sparty i Tomasza Błotnego z Floty. Przed rozpoczęciem spotkania, na boisku uroczyście pożegnano kończącego sportową karierę w MKS Flota, 38-letniego Tomasza Polarczyka. Za pracę w drużynie zawodnikowi podziękowali prezes Leszek Zakrzewski i wiceprezes ds. szkoleniowo-wychowawczych Marek Trzeciak. Obaj szkoleniowcy zapowiedzieli walkę o cenne trzy punkty, odzwierciedleniem ich zapowiedzi była ostra i szybka gra obu drużyn. Choć na pierwszy gol licznie przybyli kibice musieli poczekać aż do 44 minuty. Z karnego przewagę dla Floty zapewnił Michał Nowak. Festiwal bramek rozpoczął się dopiero po przerwie w drugiej połowie meczu. Na listę kolejnych strzelców wpisali się: w 69 minucie Damian Mosiądz, w 83 i 88 minucie klasę rywalom pokazał Oskar Zięty. MKS Flota- Świnoujście – KS Sparta- Gryfice 4-0 (1-0) Kolejne (wyjazdowe) spotkanie Flota rozegra w sobotę, 20 sierpnia br. o godzinie 15.00 z drużyną Tanowia-Tanowo.