Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 16:16

Polska-Niemcy, emocji nie brakowało!

We wtorek, 6 września br. o godzinie 17. na stadionie miejskim przy ulicy Stanisława Moniuszki, w ramach Turnieju Czterech Narodów 2016/2017, Polski Związek Piłki Nożnej zorganizował mecz reprezentacji Polski i Niemiec U-20.

Autor: Telewizja Świnoujście Tomasz Sawicki

Przed spotkaniem młodzieżowych reprezentacji o turnieju rozmawialiśmy z wiceprezesem ds. organizacyjnych Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej Waldemarem Echaustem. Podopieczni trenera reprezentacji Polski Macieja Stolarczyka, przez ponad 90 minut zaserwowali licznie przybyłym kibicom niezłe, trzymające w napięciu piłkarskie widowisko. Reprezentacja Niemiec do lat 20, to ścisła czołówka światowa, jednak determinacja drużyny Polski, gra zespołowa do ostatnich sekund i zrozumienie na boisku, przynosi spodziewane efekty sztabu szkoleniowego. Pierwsza bramka dla Polski padła już w 27 minucie ze strzału Oskara Zawady (VfL Wolfsburg). Drugą bramkę kibice obejrzeli tuż przed przerwą w 45 minucie, egzekutorem jej był Filip Jagiełło (Zagłębie Lubin) i na przypieczętowanie turnieju, w doliczonym czasie gry w 91 minucie, trzecia bramka należała do Miłosza Kozaka (Wigry Suwałki) Mecz reprezentacji Polska – Niemcy U-20 zakończył się wynikiem 3:0! O podsumowanie spotkania poprosiliśmy trenera reprezentacji Macieja Stolarczyka.