Posiedzenie Komisji Edukacji Rady Miasta

Posiedzenie Komisji Edukacji Rady Miasta Telewizja Świnoujście
W środę, 8 lutego br. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miasta Świnoujście. Porządek obrad przewidywał m.in. Stan przygotowań do realizacji zapisów znowelizowanej ustawy oświatowej – przekształcenie sieci placówek (koncepcja sieci szkół w Świnoujściu od 1 września 2017r. wypracowana przez zespół konsultacyjny.

Chwilę przed posiedzeniem Komisji zapytaliśmy przewodniczącą ZNP Wiesławę Osikowską o działania Związku, w sprawie reformy edukacji na terenie Świnoujścia. Do sprostowania wcześniejszych, publicznych rozważań dotyczących przekształcenia sieci szkół, nową koncepcję przedstawił radny Andrzej Mrozek. Mamy nadzieję, że jest to już ostatnia koncepcja radnego przed przyjęciem uchwały oświatowej przez Radę Miasta. Dziś radni Komisji Edukacji, otrzymali również obszerne pismo – anonim, złożone w biurze Rady Miasta jako list otwarty, do radnych Rady Miasta Świnoujście. Z pisma wynika, że grupa ta nie zgadza się z proponowanym przekształceniem świnoujskich szkół, zaznaczając, że ośmioletnie szkoły podstawowe powinny pracować w jednym budynku. W podpisie „zaniepokojeni nauczyciele”, jak piszą w końcowej sekwencji listu, nie ujawniają swoich nazwisk z obawy przed ewentualnymi szykanami. Kolejny raz obszerne stanowisko i  zawiłości związane z wprowadzeniem reformy oświaty na terenie miasta, tłumaczył zastępca prezydenta miasta Paweł Sujka. Radni poprosili zastępcę prezydenta, by mogli jeszcze raz zebrać się i przedyskutować ostateczne stanowisko Komisji, przed nadzwyczajną sesją Rady Miasta w sprawie uchwały oświatowej, która planowana jest na wtorek, 28 lutego br. Posiedzenie Komisji prowadził jej przewodniczący radny Waldemar Buczyński. Na posiedzenie Komisji Edukacji zostali zaproszeni również zainteresowani dyrektorzy świnoujskich szkół. Do tematów związanych z nową ustawą oświatową powracać będziemy w innych naszych programach.

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kurtyka
Kurtyka 9.02.2017, 06:17
Swoją drogą od kiedy przesyła się anonimy dalej do rozpatrywania ? Komu bliskie są takie metody? Czy wszędzie musi być ta polityka? Wstyd.
Kali
Kali 9.02.2017, 00:00
Ci zaniepokojeni nauczyciele, to są ci, którzy boją się przechodzić ze szkoły do szkoły przez ulicę. Do września mają jeszcze czas by te przechodzenia poćwiczyć:)
Jola
Jola 8.02.2017, 21:48
Czego uczą ci nauczyciele? pisania anonimów ? Fajny poziom prezentują.
Jacóś
Jacóś 8.02.2017, 21:06
Jacy ci nauczyciele przejęci i zatroskani sprawami edukacji, że nawet nie zdążyli się podpisać pod listem, który powinien wylądować w urzędowej zmielarce! a nie u przewodniczącego na biurku.
Dyndoł
Dyndoł 8.02.2017, 20:12
Radny Mrozek ma jeszcze w zanadrzu SKOSY pionowe i ELIPSY poziome!
Marycha
Marycha 8.02.2017, 19:42
od września 2017 rewolucja oświatowa pożerać zacznie własne dzieci!
G.Anonim
G.Anonim 8.02.2017, 19:40
Od kiedy to radni zajmują się rozpatrywaniem anonimów? Kto to jest i kogo reprezentuje trzęsąca się ze strachu grupa zaniepokojonych nauczycieli??? Nie jest to prowokacja czy podpucha?
ciemny lud
ciemny lud 8.02.2017, 19:33
Panie radny Andrzeju Mrozek, bez urazy, ale bardzo proszę wygodnie w domu zasiąść w fotelu i dwa, lub trzykrotnie posłuchać, tego co miał pan do powiedzenia w sprawie koncepcji oświaty w mieście. Przecież z pańskiego bełkotu coś tam, coś tam o pionach i poziomach, kompletnie nic nie wynika! - Drugi sort tego nie kupuje!

Pozostałe