XXXII Sesja Rady Miasta

XXXII Sesja Rady Miasta fot. Telewizja Świnoujście Tomasz Sawicki
W czwartek, 9 lutego br. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta, od godziny 9. rozpoczęli obrady miejscy rajcy.

W porządku obrad znalazło się do przyjęcia 10 uchwał, w tym m.in. uchwały, które zajęły najwięcej czasu na dyskusję - w sprawie ustalenia opłat za usługi przewozowe lokalnego transportu zbiorowego organizowanego przez Gminę Miasto Świnoujście - „Komunikację Autobusową” w Świnoujściu, ustalenia uprawnień do przejazdów bezpłatnych i ulgowych, ustalenia opłat dodatkowych oraz zatwierdzenia Regulaminu przewozów osób i rzeczy w pojazdach lokalnego transportu zbiorowego „Komunikacji Autobusowej”. Kolejną czasochłonną uchwałą przed jej podjęciem była uchwała w sprawie oświadczenia dotyczącego opracowania koncepcji techniczno – programowej: „Budowa Terminalu Kontenerowego w Porcie Zewnętrznym w Świnoujściu” Ta uchwała niestety nie przeszła do dalszego procedowania, gdyż za jej przyjęciem było tylko 9 radnych z SLD. Przeciw 10 radnych z Platformy Obywatelskiej, Grupy Morskiej i dwóch radnych z PiS, jeden radny z PiS wstrzymał się od głosu. W sumie podjętych zostało 8 uchwał z porządku obrad XXXII sesja Rady Miasta zakończyła się po godzinie 21.30.

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bartosz
Bartosz 12.02.2017, 09:17
Co na temat wywalonej w powietrze uchwały „Budowa Terminalu Kontenerowego w Porcie Zewnętrznym w Świnoujściu” ma do powiedzenia bezpartyjny prezydent Żmurkiewicz?
Wyborca
Wyborca 11.02.2017, 19:29
Jakich interesów broni swinoujsja platforma obywatelska. Miałam ich za przyzwoitych ludzi. Wstyd! Stracili mój głos. Grupa morska i pis hańba!
sekretariat
sekretariat 11.02.2017, 16:37
Radny Nowicki Sławomir- pracuje w spółce powiązanej z portem i ZMPSiS.Radny Merchelski chodzi na krótkiej smyczy u radnego Nowickiego, tak zresztą jak radsy piłkarz pseudonim "Niemowa" i radna pseudonim: "Boh- coś tak trudno zapamiętać i tak zresztą nie ma sensu pamiętać." PO - czego można się spodziewać po radnej która sprzedaje zabawki, dwóch radnych, którzy powinni siedzieć w ławach szkolnych, a nie w radzie ( przypomnę że radny Borowski obecnie jest pracownikiem uzdrowiska - to jego pierwsza praca w życiu i to na dodatek załatwiona przez kolegę radnego- prezesa Uzdrowiska). P. Śliwiński- wydawało się że rozsądny- nie wiem - chodzi chyba o to by zrobić na złość SLD. Górewicz- głosuje tak jak inny, postać nie warta uwagi. PIS- czyli Mrozek - jak to PIS zagłosuje jak mu każą, mimo że na boki chodzi i kłamie, że będzie inaczej. Kogoś pominąłem?
ww
ww 11.02.2017, 16:19
Brawo sld. Jak widać na pozostałych nie można liczyć.
zorientowana
zorientowana 11.02.2017, 16:18
Zamiast działać w interesie miasta postanowili działać jak kazała góra i koledzy ze s półeczek portowych. Naprawdę wstyd
Kali
Kali 11.02.2017, 13:24
Co chcieli ugrać sldowcy głosując za przyjęciem uchwały w sprawie portu kontenerowego? Może kiedyś poznamy prawdę dlaczego tak bardzo zależało im by ta uchwała przeszła?
na razie tyle
na razie tyle 11.02.2017, 09:40
Agatowska i Radni SLD chcą zrobić ze Świnoujścia skansen .Miasto musi się rozwijać w kilku kierunkach a nie tylko pełnić funkcje usługującą Niemcom. Brak wyobraźni Radnych SLD ale oni tal maja że wodza w ślepo słuchają tak naprawdę to reprezentują interesy innej spółki.
Rzeźnik
Rzeźnik 11.02.2017, 16:17
Przestań bez sensu używać tego słowa! Skansen to właśnie tego typu kontenerowe śmieci tam gdzie może rozwijać się turystyka czy budownictwo mieszkalne tłuku.
Realista I
Realista I 11.02.2017, 20:21
Rzeźnik, o jakiej turystyce piszesz? Gdzie na Warszowie jest miejsce na jej (turystyka) rozwój? Może za płotem gazosyfu i portu handlowego? Nikt nie zainwestuje nawet w pole namiotowe w dzielnicy przemysłowej. Na tych terenach można by było postawić ewentualnie jeszcze rzeźnię z ubojnią! Tyle i aż tyle w tym temacie!
jj
jj 12.02.2017, 09:20
NO ..Erisowa z wielkim spa to nie wielka turystyka tłuku? Niech miastao wystawi działki na sprzedaż- rozejdą się na pniu, bo nie ma już takich terenów na polskim wybrzeżu.
Frantz
Frantz 12.02.2017, 10:19
jj kołku, zanim zaczniesz podawać przykłady związane z turystyką, poznaj najpierw profil działalności dr Ireny Eris! Dr Eris zajmuje się biznesem kosmetycznym i produkcją kosmetyków - NIE TURYSTYKĄ! Na pniu to zostaną wyciachane samosiejki sosen pod przyszły port kontenerowy!
do imbeczla
do imbeczla 12.02.2017, 17:16
Mocno upadłeś na głowę? Wczoraj? Czy udajesz? Na terenie Lunowa ma powstać centrum SPA. http://drirenaeris.c…
Karol
Karol 10.02.2017, 22:38
A dlaczego zdrajcy? Co i kogo zdradzili? Czyż nie mogą mieć swojego zdania? Za komuny głosowało się jednomyślnie ale tamte czasy na szczęście mamy za sobą! Chyba?
Lis
Lis 10.02.2017, 21:35
Nowicki i Merchelski - zdrajcy :-(
gość
gość 10.02.2017, 20:50
Pani Agatowska wraz z p. Teteryczem zachowywali się w trakcie sesji o budowie portu kontenerowego, w stosunku do zaproszonego gościa z ZMPSziŚ jak funkcjonariusze komisji śledczej CBŚP a nie jak radni!!!
les
les 10.02.2017, 19:16
po pis i grypa morska wstyd... wstyd i hańba

Pozostałe