Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 9 maja 2024 22:22

UM-B 2020. Nowy rekord trasy Świnoujście-Ustrzyki Górne!

W poniedziałek, 24 sierpnia br. o godzinie 20, po regulaminowych 70 godzinach jazdy non-stop zostanie zamknięta meta dla uczestników biorących udział w XII Ultramaratonie Bałtyk-Bieszczady – 2020. który wystartował w piątek, 21 sierpnia br. o godzinie 20. z pokładu promu Bielik-III. Do przejechania uczestnicy Ultramaratonu mieli tylko... 1008 kilometrów.

Autor: ZTV Świnoujście

Na tak przygotowaną wyprawę rowerową na liście startowej zapisanych zostało 383 uczestników ze wszystkich , nawet najmniejszych miejscowości w kraju. 11 uczestników, mierząc siły na zamiary postanowiło zrezygnować ze startu w imprezie. W poniedziałek, 24 sierpnia br. w południe, rozmawialiśmy z przedstawicielem organizatora – Cezarym Dobrochowskim który dysponował już najważniejszymi danymi dotyczącymi najlepszych zawodników tegorocznego Ultramaratonu.  Czołówka przedstawia się następująco: Na mecie w Ustrzykach Górnych po przejechaniu 1008 kilometrów pierwszy na mecie był (kategoria Open) – 26 letni Paweł Pieczka z miejscowości Godów w czasie 34 godziny ustanawiając tym samym nowy rekord trasy! II miejsce w czasie 37 godzin i 48 minut zajął 44-letni Krzysztof Dziedzic z Warszawy. Na III miejscu z czasem 38 godzin i 18 minut dojechał do mety 38-letni Adrian Żółkiewicz (debiutant w ultramaratonie) z Zielonej Góry.

Najszybszymi kobietami w Ul

Kliknij aby odtworzyć
tramaratonie zostały: 43-letnia Sylwia Kowalska z Warszawy, która na mecie w Ustrzykach Górnych zameldowała się w czasie 44 godzin i 50 minut. Na II miejscu w czasie 48 godzin i 31 minut dojechała 29-letnia Dorota Orłowska z miejscowości Chotomów.

Kategoria Solo przedstawia się następująco – pierwszy na mecie był 37-letni Paweł Miłkowski z czasem 33 godziny i 10 minut z Sosnowca. II miejsce zajął 42-letni Bogdan Adamczyk z Lubenia z czasem 33 godzin i 15 minut. I miejsce III w kategorii Solo zajął 35-letni Mariusz Marszałek z miejscowości Domaniewice z czasem 33 godzin i 25 minut.

Ciekawostką trasy jest również to, że 47-letni Robert Woźniak z Elbląga który startował ze Świnoujścia na popularnym składaku produkcji Z.R. Romet – „Wigry-3” bez problemów dojechał do mety w Bieszczadach, pozostawiając na trasie wielu startujących zawodników startujących na wypasionym dwukołowym sprzęcie.

Na naszym filmie pokazujemy pierwszą część startu uczestników Ultramaratonu Rowerowego Morze - Bieszczady 2020, który ruszył w piątek, 21 sierpnia br. o godzinie 20.