Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 15 maja 2024 07:50
Reklama

Warto wiedzieć, by być bezpiecznym

Dla strażaków tzw. sezon grzewczy to okres zwiększonego zagrożenia pożarowego wynikającego z ogrzewania lub dogrzewania budynków mieszkalnych, w których źródłem ciepła są piece opalane węglem, lub kominki w których spalane jest drewno.
Warto wiedzieć, by być bezpiecznym

Autor: Telewizja Świnoujście Tomasz Sawicki

Obok zagrożenia pożarowego w tych pomieszczeniach często dochodzi do zaczadzenia tlenkiem węgla. Głównym źródłem zatruć w budynkach mieszkalnych jest niesprawność przewodów kominowych: wentylacyjnych, spalinowych i dymowych. Wadliwe działanie wspomnianych przewodów może wynikać z: ich nieszczelności, braku konserwacji, w tym czyszczenia i niedostosowania istniejącego systemu wentylacji do standardów szczelności stosowanych okien i drzwi, w związku z wymianą starych okien i drzwi na nowe. W rozmowie m.in. na te sprawy zwraca uwagę kapitan Marcin Kubas oficer prasowy komendy miejskiej PSP w Świnoujściu. W trosce o własne bezpieczeństwo, warto rozważyć zamontowanie w domu czujek dymu i gazu. Koszt zamontowania takich czujek jest niewspółmiernie niski do korzyści, jakie daje zastosowanie tego typu urządzeń. Czujniki o odpowiednich parametrach, w cenie już od 80 złotych, poleca Dariusz Golec ze sklepu PSB Mrówka.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
S. 19.11.2016 08:33
Każdy doskonale wie, że studnię dopiero się kopie, gdy pożar dogasa, tak samo jest z montażem detektorów......

R. Kalinowski 18.11.2016 21:14
Mam taki czujnik czadu, jest wręcz niezastąpiony gdy ma się piece, już kilka razy przypomniał, że coś jest nie haalo

mieszkaniec 18.11.2016 20:18
Wiem, że na rynku są czujniki zasilane bateriami, dlaczego tego typu urządzeń nie posiada Mrówka. Nie zawsze jest możliwość podłączenia czujki do sieci 230 V w pomieszczeniu gdzie powinno być zamontowane. Czy czujnik będzie spełniał swoje zadanie, gdy wyłączą prąd?

bezchmurnie

Temperatura: 15°CMiasto: Szczecin

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama