Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 13:46

Gratulujemy wojewódzkim mistrzom!

Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w Piłkę Siatkową Chłopców odbył się 26 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. W zawodach wzięły udział najlepsze cztery drużyny z województwa zachodniopomorskiego - Gimnazjum MS z Pyrzyc, Gimnazjum nr 1 z Kołobrzegu, Gimnazjum nr 1 ze Świnoujścia i Gimnazjum nr 6/SMS Police.

Autor: Telewizja Police

Zespoły rywalizowały systemem "każdy z każdym" z zaliczeniem meczu z Półfinału. Drużyna trenera Pawła Kolca w pierwszym spotkaniu zagrała przeciw zespołowi z Kołobrzegu. Wygrana 2:0 pozwoliła w kolejnym meczu walczyć o 1 miejsce w turnieju i tytuł Mistrza Województwa Zachodniopomorskiego. W równolegle toczonym meczu gimnazjaliści ze Świnoujścia także pokonali 2:0 zespół z Pyrzyc.

Mecz o pierwsze miejsce był bardzo wyrównany w pierwszym secie. Oba zespoły grały punkt za punkt. Ostatecznie pierwsza partia padła łupem świnoujścian, w drugim secie również byli lepsi i wygrali 2:0. Tym samym zajęli pierwsze miejsce w turnieju i wywalczyli tytuł Mistrza Województwa Zachodniopomorskiego. Gospodarze turnieju uplasowali się na drugiej pozycji z tytułem Wicemistrza.

4. Gimnazjum nr 1 Kołobrzeg

MVP turnieju został natomiast Michał Nowakowski ze Świnoujścia.

Na gorąco po zwycięskim turnieju o drużynie i zawodnikach powiedział Karol Januszewski z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świnoujściu.

Zwycięzcy zawodów oprócz tytułu Mistrza Województwa Zachodniopomorskiego wywalczyli awans do Finałów Ogólnopolskiej Gimnazjady, która odbędzie się w Elblągu w dniach 28-31 maja 2017r.  Materiał filmowy dzięki uprzejmości Telewizji Police.