Betlejemskie Światło Pokoju już w Świnoujściu

  • 20.12.2017, 17:21 (aktualizacja 20.12.2017 17:58)
  • Leszek Wątkowski
Betlejemskie Światło Pokoju już w Świnoujściu Telewizja Świnoujście Tomasz Sawicki Telewizja
We wtorek, 19 grudnia br. po zapadnięciu zmroku na skwerze Druhów Olgi i Andrzeja Małkowskich, odbyła się ceremonia przekazania przez harcerzy Hufca Ziemi Wolińskiej im. Marynarki Wojennej RP, Betlejemskiego Światła Pokoju. Tegoroczna ceremonia była już 27 w historii zuchów, harcerzy i instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego. W spotkaniu i przekazaniu ognia, uczestniczyli także harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Związek Harcerstwa Polskiego, wprowadził do swojej ceremonii, element adwentowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia – Betlejemskie Światło Pokoju. Światło to otrzymuje od słowackich skautów. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Światło przekazywane jest dalej na wschód do Litwy, Ukrainy i Bałorusi, na zachód do Niemiec, jak również na północ do Danii. Harcerze Hufca Ziemi Wolińskiej obiecują, że płomień trafi w tym roku także do kościoła luterańskiego i ewangelickiego naszych sąsiadów w niemieckich miejscowościach; Zinnowitz i Heringsdorf.

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
observer
observer 21.12.2017, 08:00
I tu też widać zmiany :( ZHP z tego co widać i słychać, stało się bardziej kościółkowe od ZHR!
Shizu
Shizu 23.12.2017, 22:05
Jak sama nazwa wskazuje, jest to Betlejemskie Światełko Pokoju. W ZHP od zawsze Bóg jest ważną częścią. Ale Bóg, a nie kościół. A to, że coś mądrego powiedziała osoba związana z wierzeniem, nie znaczy, że jak to Pan/Pani nazwał "jest bardziej kościółkowe".

Pozostałe