×

Mandat będziemy mogli zapłacić kartą

  • 1.02.2018, 13:26 (aktualizacja 01.02.2018 13:28)
  • asp. szt. Beata Olszewska oficer prasowy KMP w Świnoujściu
Mandat będziemy mogli zapłacić kartą KMP w Świnoujściu
Świnoujscy policjanci ruchu drogowego, na wyposażeniu podczas służb, mają już terminale płatnicze. Dzięki nim kierowcy, którzy za popełnione wykroczenie zostaną ukarani mandatem karnym, będą mogli go opłacić podczas kontroli drogowej.

Świnoujscy policjanci, pełniąc służbę na drogach miasta, już korzystają z terminali płatniczych. Umożliwiają one płacenie kartą za popełnione wykroczenie bezpośrednio na miejscu kontroli drogowej. Taką formę płatności umożliwiło Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku. Płatność kartą pozwala ukaranemu na uniknięcie opłat dodatkowych za przelew w banku czy na poczcie, jak również skraca i upraszcza procedurę uiszczenia grzywny.    

Płatność kartą będzie dużym ułatwieniem nie tylko dla policjantów, ale również dla obcokrajowców, którzy uiszczają opłatę za popełnione wykroczenie w formie mandatu gotówkowego. Często policjanci udawali się z kierującym do kantoru celem wymiany obcej waluty na krajową lub do bankomatu, gdzie obcokrajowiec wypłacał gotówkę. 

Decyzja o formie płatności za popełnione wykroczenie będzie należała do osoby ukaranej.  Do policjantów ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu trafiły trzy tego rodzaju urządzenia. Pamiętajmy, że nie wszystkie policyjne patrole będą posiadały terminale. 
 

asp. szt. Beata Olszewska oficer prasowy KMP w Świnoujściu
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe