×

Olimp i 95 bóstw pośrednich… (fotorelacja)

  • 2.02.2018, 23:25 (aktualizacja 03.02.2018 17:28)
  • Leszek Wątkowski
Olimp i 95 bóstw pośrednich… (fotorelacja) Telewizja Świnoujście Leszek Wątkowski
Grecy wierzyli, że jest to siedziba najważniejszych bogów i gdyby któryś ze śmiertelników ośmieliłby się wejść na Olimp, wtedy bogowie uznaliby to za zniewagę i zlekceważenie ich majestatu, i zrzuciliby go ze świętej góry. Na górze Olimp stało wiele pałaców bogów, w tym pałac Zeusa stał najwyżej. Mieszkali tam zarówno najważniejsi bogowie zwani olimpijskimi, ale także piękne i żałosne panny, czyli bóstwa pośrednie…

Tyle mitów, czas na fakty. W piątek, 2 lutego br. po godzinie 19. w sali sportowej Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I odbył się 66. w historii szkoły bal studniówkowy. Sala balowa w tym roku nawiązywała do historycznego greckiego masywu – Olimpu. Nauczycieli, rodziców i uczniów powitali; dyrektor szkoły Piotr Adamczyk wraz z wicedyrektorem Anną Więzowską tłoczno w tym roku na Olimpie nie było, bo na luzie zmieściło się 22 nauczycieli i 73 uczniów. Układ taneczny do tradycyjnego poloneza opracowała Krystyna Kułaga, ścieżka dźwiękowa pochodziła z serialu telewizyjnego Czas honoru, gdzie autorem muzyki do serialu jest Bartosz Chajdecki. Filmową relację przekażemy w poniedziałkowym programie naszej telewizji.

FOTORELACJA

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe