×

Nadzwyczajnie o drodze S3

  • 9.04.2018, 16:41 (aktualizacja 09.04.2018 17:44)
  • Leszek Wątkowski
Nadzwyczajnie o drodze S3 Telewizja Świnoujście
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w poniedziałek, 9 kwietnia br. na godzinę 13.00 przewodniczący Rady Miasta zwołał 55 nadzwyczajną sesję Rady Miasta. Porządek obrad zawierał tylko jeden punkt, nad którym debatowało 17 radnych, prezydent miasta i zastępczyni oraz zaproszeni goście z Urzędu Wojewódzkiego i szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Tematem sesji była treść apelu wystosowanego do Dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie w którym czytamy m.in. Rada Miasta Świnoujście zwraca się do Pana Dyrektora o uwzględnienie zastrzeżeń dotyczących rozwiązań ujętych w Studium Techniczno – Ekonomiczno – Środowiskowym dla inwestycji pn.: „Budowa drogi ekspresowej S3 na odcinku Świnoujście – Troszyn” zgłoszonych przez Prezydenta Miasta Świnoujście w dniu 05.03.2018r., przesłanych do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Zastrzeżenia dotyczą proponowanych rozwiązań technicznych na odcinku znajdującym się w granicach administracyjnych Miasta Świnoujście. Rozwiązania te budzą poważne wątpliwości w zakresie odbioru społecznego mieszkańców, funkcjonowania Miasta, a także w zakresie wpływu na elementy środowiska. Rozwiązania, zaprezentowane w dniu 13.12.2017r. na posiedzeniu Zespołu Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych i Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych w Szczecinie, zostały poddane wnikliwej analizie przez służby Prezydenta Miasta, w wyniku których Gmina Miasto Świnoujście zgłosiła istotne zastrzeżenia. Proponowane rozwiązania: będą miały negatywny wpływ na krajobraz miejski, utrudnią lokalne powiązania komunikacyjne, negatywnie wpłyną na stan jakości powietrza, są negatywnie odbierane społecznie i negatywnie wpłyną na walory środowiskowe. Rada Miasta Świnoujście zdecydowanie akceptuje i jednoznacznie opowiada się za uwzględnieniem zastrzeżeń Prezydenta Miasta Świnoujście. Uważamy, że realizacja drogi na nasypie w mieście, na terenie zurbanizowanym lub przewidzianym do urbanizacji jest niedopuszczalna. Po zaprezentowaniu apelu, rozpoczęła się wielogodzinna dyskusja radnych z zaproszonymi gośćmi w aspekcie różnych rozwiązań technicznych przyszłego przebiegu drogi szybkiego ruchu S3 na odcinku dzielnicy Warszów. Po ponad czterech godzinach wspólnej dyskusji, Rada Miasta 12 głosami „za”, przy braku wstrzymujących się i głosów przeciwnych, (grupa radnych PiS nie wzięła udziału w głosowaniu) podjęła uchwałę w sprawie wystosowania ww. apelu do dyrektora GDDKiA w Warszawie.

 

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mariusz
Mariusz 9.04.2018, 20:28
Dziś niektórzy radni mogli poczuć się jak inżynierowie budownictwa drogowego a nawet i projektanci drogi s3. Że to na wszystkim się ci nasi radni wyznają, podpowiedzą, doradzą i wskażą właściwe rozwiązania. DDKIA przy naszych radnych to mały pikuś! :)

Pozostałe