×

Mieszkańcy oddali hołd

  • 11.04.2018, 15:28 (aktualizacja 11.04.2018 17:29)
  • Leszek Wątkowski
Mieszkańcy oddali hołd Telewizja Świnoujście
We wtorek, 10 kwietnia br. z wojskową asystą, sztandarami i orkiestrą wojskową przed pamiątkowymi obeliskami na cmentarzu komunalnym, przedstawiciele służb mundurowych, dowództwo 8 Flotylli Obrony Wybrzeża, delegacje zakładów pracy, firm i instytucji, przedstawiciele partii politycznych, młodzież oraz władze samorządowe Świnoujścia oddali hołd tysiącom Polaków zamordowanych w lasach Katynia, Miednoje, Charkowa, Kijowa – Bykowni i innych znanych i nieznanych jeszcze miejscach kaźni.

Uczestnicy patriotycznej manifestacji pamiętali również o 96 Polakach na czele z prezydentem RP prof. Lechem Kaczyńskim, którzy 10 kwietnia 2010 roku zginęli w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem. Polska delegacja zmierzała wówczas na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe