×

Biblioteczna wystawa niecodziennych autorów

  • 11.04.2018, 15:33 (aktualizacja 11.04.2018 17:28)
  • Leszek Wątkowski
Biblioteczna wystawa niecodziennych autorów
We wtorek, 10 kwietnia br. o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej otwarta została niecodzienna wystawa prac plastycznych osób ze spektrum autyzmu.

Wystawa, przygotowana została przez Szkołę Podstawową nr 4 z oddziałami integracyjnymi, autorów wystawianych prac jest wielu, natomiast sama wystawa zaprezentowana została pod wspólnym, mocnym i dużo mówiącym tytułem - „Razem z wami niewyAUTowani”. W otwarciu wystawy obok autorów prac, ich wychowawców i młodzieży szkolnej, wziął udział prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz i jego zastępca Paweł Sujka.  Wierzę, że w końcu ktoś wynajdzie lekarstwo na tę chorobę, choć na pewno nie dziś, ani jutro. Dlatego tak ważne jest, abyśmy byli otwarci na osoby z autyzmem. Niech oni i ich najbliżsi, którzy na co dzień są z nimi i pomagają im pokonywać wszystkie trudności związane z tą chorobą, czują i wiedzą, że mają wokół siebie przyjaznych, pomocnych ludzi – stwierdził w swoim wystąpieniu prezydent miasta. Wystawa czynna będzie do piątku, 20 kwietnia br.

 

Leszek Wątkowski

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe