×

Przestrzeń grafiki w ms44

  • 2.05.2018, 15:38 (aktualizacja 02.05.2018 15:45)
  • Andrzej Pawełczyk
Przestrzeń grafiki w ms44 ms44
Klasyczna grafika, pełna warsztatowej biegłości rzadko bywa używana jako element rzeźby, fragment współczesnej instalacji czy element w artystycznym obiekcie.

Agnieszka Jankiewicz, artystka i pracownik Akademii Sztuki w Szczecinie a świnoujścianka z pochodzenia, w swoich pracach rozpisuje grafikę w przestrzeni. W tym przypadku w przestrzeni galerii sztuki współczesnej. Umiejętnie zamienia, dwa wymiary graficznej płaszczyzny w wielościenne bryły i antropomorficzne formy. Sztuka Agnieszki Jankiewicz to opowieść o współczesnym człowieku, uczuciach i dramacie. To wszystko będzie można odnaleźć na wystawie w Miejskiej galerii Sztuki Współczesnej ms44, sobotniego wieczoru. Otwarcie wystawy o godzinie 18.00, wstęp wolny.

 

 

 

5 maja w sobotę będzie można zobaczyć, ostatnie cykle graficzne artystki, czyli linorytowe odbitki opisane na wielościennych bryłach i formach. Całość prezentowanego  projektu artystycznego, nosi nazwę Mare Nigrum i symbolizuje przestrzeń ludzkiej i kulturowej „niepamięci” w której pogrążamy się coraz głębiej, porzucając własną indywidualność na rzecz masowej bezmyślnej kultury dzisiejszego świata.

Na wystawie znajdziemy również te prace artystki, które były podstawą do świeżo uzyskanego doktoratu w kategorii sztuk pięknych. Agnieszka Jankiewicz pochodzi ze Świnoujścia i z naszym miastem wiąże swoją przyszłość, pracując jednocześnie w Akademii Sztuki w Szczecinie. Warto więc skonfrontować się z jej sztuką i podyskutować  o niej w przestrzeni opisanej właśnie poprzez grafikę. Serdecznie zapraszamy w sobotę, 5 maja do miejsca sztuki o godzinie 18.00, wstęp wolny.

Andrzej Pawełczyk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszko
mieszko 2.05.2018, 21:19
Super panie Andrzeju, może jednak da się pan namówić i ruszy świnoujską kulturę, bo coraz marniej przędzie w domu niekultury
Halina
Halina 2.05.2018, 17:30
"Kustosz" tradycyjnie czujny i na swoim miejscu, do tego w twórczym żywiole, skutecznie odpierał sugestie Redaktora i kolejny raz nie dał się zbić z tak zwanego pantałyku :-) Pozdrawiam serdecznie Panie Andrzeju. Oczywiście jesteśmy całą ferajną w MS44.

Pozostałe