×

Świnoujścianie uczcili Dzień Konstytucji 3 Maja

  • 4.05.2018, 15:16 (aktualizacja 04.05.2018 18:16)
  • Leszek Wątkowski
Świnoujścianie uczcili Dzień Konstytucji 3 Maja Telewizja Świnoujście
Mszą Świętą Za Ojczyznę w kościele pw. Chrystusa Króla z udziałem mieszkańców, kompanii Honorowej Marynarki Wojennej RP i Orkiestry Wojskowej rozpoczęto uroczyste obchody 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Świnoujściu.

Na placu Słowiańskim przy pomniku Bohaterom Walk o Niepodległość Rzeczpospolitej, odbyła się dalsza część patriotycznej uroczystości. Po złożeniu meldunku dowódcy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża przez dowódcę uroczystości i podniesieniu na maszt flagi państwowej, odczytany został Apel Pamięci, po którym głos zabrał prezydent Świnoujścia, następnie złożone zostały wiązanki kwiatów przez przedstawicieli władz samorządowych, delegacje służb mundurowych, instytucji, szkół, organizacji, związków, stowarzyszeń oraz mieszkańców. Wiązanką melodii  w wykonaniu Orkiestry Wojskowej zakończyły się oficjalne obchody Dnia Konstytucji 3 Maja.

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
juran
juran 5.05.2018, 10:58
Konstytucja RP. Art. 28 ust.1. Godłem RP jest wizerunek orła białego w koronie w czerwonym polu. A tu co mamy - czarnego orła na stalowym/białym tle - no jaki to wizerunek naszej RP?
Kto to wymyślił i zatwierdził? Tu pan M. pewnie się śmieje zza krzaka.. Najwyższy czas zrobić z tym porządek. Wiadomo, że czarny orzeł jest symbolem sąsiadów..
Zbyszko
Zbyszko 5.05.2018, 14:35
Byłem na Jasnych Błoniach w Szczecinie na uroczystościach obchodów Konstytucji 3 Maja. Tam w obecności władz wojewódzkich, marszałka i posłów w tym PiS-u powiewała wielka biało-czerwona płachta na której widniało godło państwa i wielki biały napis na czerwonym tle: SZCZECIN. Nikt nie reagował na ten niby polski symbol jakim jest Flaga Rzeczypospolitej!

Pozostałe