×

Żeglarze JK „Cztery Wiatry” zacumowali w… Bibliotece

  • 13.06.2018, 15:44 (aktualizacja 13.06.2018 15:52)
  • Leszek Wątkowski
Żeglarze JK „Cztery Wiatry” zacumowali w… Bibliotece Telewizja Świnoujście
Jacht Klubu "Cztery Wiatry", powstał w 1958 roku i rozpoczął działalność w Kazimierzowie, niewielkiej osadzie, która zniknęła z map Świnoujścia ze względu na budowę Morskiej Stoczni Remontowej. Budynek klubowy mieścił się w późniejszym budynku gospodarczym stoczni. W 1964 roku Jacht Klub "Cztery Wiatry" został przeniesiony na wyspę Uznam, był sekcją rekreacyjno-sportową przeznaczoną głównie dla pracowników rozbudowującego się kombinatu rybnego Przedsiębiorstwa Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich „Odra” w Świnoujściu.

Od 2002 roku Jacht Klub „Cztery Wiatry” działa na zasadzie Stowarzyszenia w którym czynnie działa ponad 50 żeglarzy. Obecnie komandorem klubu jest Piotr Brzeziński. Rozpoczęty w sobotę, 19 maja 2018 roku nowy sezon jest jubileuszowym,  60 sezonem żeglarskim. Jubileuszowe obchody klubu obfitują w różnego rodzaju imprezy i żeglarskie spotkania. W piątek, 8 czerwca br. w sali Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się podsumowanie dotychczasowej działalności JK „Cztery Wiatry” połączone z historyczną prelekcją dr Józefa Plucińskiego. W spotkaniu uczestniczył także prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz, który gratulował wspaniałego żeglarskiego jubileuszu. W sobotę, 9 czerwca br. mieszkańcy i goście mogli podziwiać paradę jachtów klubowych wzdłuż nabrzeża Władysława IV..

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wilk morski
wilk morski 13.06.2018, 19:48
To kolejnych, co najmniej 60-latek z przyjemności żeglowania

Pozostałe