Znamy już liczbę wniosków, które wpłynęły do Budżetu Obywatelskiego

  • 6.07.2018, 11:59 (aktualizacja 06.07.2018 12:16)
  • BIK UM Świnoujście
Znamy już liczbę wniosków, które wpłynęły do Budżetu Obywatelskiego UM
26 projektów wpłynęło w ramach kolejnej już edycji Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok.

Aktualnie są one poddawane weryfikacji formalnej ,następnie zostaną ocenione pod względem merytorycznym przez poszczególne wydziały Urzędu Miasta- informuje Robert Karelus, rzecznik Prezydenta Świnoujścia - Ich wnioskodawcy – liderzy projektów, jeżeli będą jakieś wątpliwości, zostaną poproszeni o ich uzupełnienie.

W bezpośrednim głosowaniu, które odbędzie się w dniach od 10 do 28 września,  mieszkańcy zdecydują na co w 2019 roku wydać 2,2 mln złotych. Budżet jest podzielony na tzw. twarde i miękkie projekty. Pierwsze to projekty inwestycyjne. Wartość każdej ze złożonych propozycji nie mogła przekroczyć 500 tys. złotych

Drugie to przedsięwzięcia o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym. Wartość jednego projektu w tej kategorii nie może przekroczyć 40 tys. złotych.

Głosować na zgłoszone projekty będą mogli mieszkańcy, którzy ukończyli 16 rok życia.-dodaje Robert Karelus-  Jedna osoba będzie mogła  oddać głos na jeden projekt inwestycyjny i jeden głos na projekt prospołeczny. Podobnie, jak w poprzednich edycjach budżetu, głosować będą mogły nie tylko osoby zameldowane w mieście, ale także wszyscy ci, którzy tu mieszkają, a z różnych przyczyn nie są zameldowani.

Wszystkie dotychczasowe Budżety Obywatelskie cieszyły się dużym zainteresowaniem, zarówno jeśli chodzi o zgłaszanie propozycji, jak i późniejsze głosowanie. Średnia głosów oddanych w dotychczas przeprowadzonych budżetach wynosi około 9 tysięcy głosów i jest to jeden z najwyższych w kraju współczynników  udziału mieszkańców w budżecie partycypacyjnym.

 

 

 

BIK UM Świnoujście
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe