Uczta duchowa w amfiteatrze

  • 9.07.2018, 11:48 (aktualizacja 09.07.2018 18:33)
  • Leszek Wątkowski
Uczta duchowa w amfiteatrze Telewizja Świnoujście
Na prawdziwą ucztę duchową zaproszeni zostali melomani i miłośnicy opery w miniony piątek, 6 lipca br. Uczta odbyła się w świnoujskim amfiteatrze im. Marka Grechuty a przygotowała ją Opera na Zamku w Szczecinie. Dwugodzinne fascynujące muzyczne widowisko oklaskiwało półtora tysiąca widzów, dla których zabrzmiały ze sceny operetkowe i operowe szlagiery, musicalowe włoskie canzonetty w wykonaniu orkiestry Opery na Zamku pod dyrekcją Vladimira Kiradjieva oraz ośmiu solistów Wielkiego Turnieju Tenorów.

Koncert z gracją prowadził Andrzej Wątorski a gości osobiście przywitali; gospodarz miasta, prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz i dyrektor Opery na Zamku w Szczecinie Jacek Jekiel, z którym rozmawialiśmy przed koncertem. Specjalne podziękowania rzecznikowi red. Magdalenie Jagiełło-Kmieciak za pomoc w realizacji nagrania. Najbliższe spotkanie z artystami Opery na Zamku, już w najbliższą sobotę, 14 lipca br. o godzinie 20.30 w świnoujskim amfiteatrze. Tym razem dzięki muzycznemu spektaklowi, zajrzymy do kuchni Mistrza Rossiniego. Zapraszamy!

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mika
mika 9.07.2018, 20:38
Suuuuuper koncert. Brawo wykonawcy! :)
Bogdan
Bogdan 9.07.2018, 19:02
Druga godzina koncertu rewelka. Długo by opowiadać kto nie był, to nie wie ile stracił.
Jadwiga
Jadwiga 9.07.2018, 18:49
To nie była uczta, to był bankiet przez duże B. Wspaniali soliści, wspaniała orkiestra, super koncert!!! Cieszę się, że zobaczę Operę szczecińską w innej odsłonie już w sobotę! Dziękuję za wyśmienity muzyczny wieczór! Jadwiga z rodziną - Chorzów.

Pozostałe